Ogłoszenia Duszpasterskie na XIV niedzielę zwykłą (5 lipca 2015) – Warszewice

1.  W poniedziałek o godz. 6.50 jedziemy z dziećmi i młodzieżą naszej parafii na wakacje do Zakopanego – polecam nas Waszej pamięci modlitewnej! Zastępował będzie mnie ks. Andrzej Kowalski.

2. Polecam  kolejny numer Niedzieli. Jednocześnie zachęcam do lektury prasy katolickiej, by jeszcze głębiej poznać prawdę.

3. W sobotę  przypada święto św. Benedykta – patrona Europy. Za Jego przyczyną prośmy o powrót Europy do swoich chrześcijańskich korzeni.

4. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Angelika Studzińska z Biskupic i Marcin Ziółkowski z Łubianki, Michał Lewandowski z Brąchnowa i Paulina Jarząbkowska z Pigży, Michał Walter z Brąchnowa i Monika Hilpert z Lniana oraz Patryk Banaszek z Warszewic i Maria Zduńska z Torunia (parafia Grębocin) –  zapowiedź druga oraz Łukasz Matłosz z Pigży i Kamila Nowalińska z Pigży – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

5.  Wczoraj  na  cmentarzu w Biskupicach została pochowana  +Gabriela Marczak z Łubianki (77 lat).  Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie……..

6.  W tym tygodniu Msza św. w środę z nowenną do MBNP o godz. 17.00