Odpust św. Marii Magdaleny w naszej parafii

DSC00273

Dzisiaj w naszej parafii doroczny odpust ku czci jej patronki św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa, już tradycyjnie, została odprawiona o godz. 12. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. prałat Stanisław Majewski. Proboszcz i kustosz naszego Diecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu powiedział m.in:

Trzeba pogratulować waszej wspólnocie tego, że ci, którzy ją zakładali, obrali sobie właśnie Marię Magdalenę jako patronkę. Czcimy ją jako zwiastunkę wielkanocnej radości i jako pierwszego świadka zmartwychwstania pana Jezusa. A przecież cała nasza wiara opiera się na świadectwie o zmartwychwstaniu.

Już niedługo na naszej stronie zamieścimy prawie 10-minutowy film z fragmentem dzisiejszej homilii ks. Stanisława Majewskiego.