Ogłoszenia Duszpasterskie na odpust parafialny św. Marii Magdaleny (19 lipca 2015) – Biskupice

1. Dziś przeżywamy nasz doroczny Odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny patronki naszej parafii. Pozdrawiam wszystkich pielgrzymów przybyłych na naszą uroczystość i życzę, aby św. Maria Magdalena wyjednała wam Boże błogosławieństwo na czas wypoczynku i pracy. Wszystkim zaś moim parafianom, dziękuję za wszelką pomoc i wielką życzliwość jakiej doświadczam  posługując w tej wspólnocie od 10 lat. Bóg zapłać! Szczególne słowa wdzięczności kieruję do ks. prałata Stanisława Majewskiego – kustosza naszego Diecezjalnego sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. s. Faustyny w Toruniu, któremu bardzo serdecznie dziękuję za przewodniczenie dzisiejszej uroczystości, krzepiące Słowo Boże i wniesioną radość do naszej parafialnej wspólnoty! Bóg zapłać! Słowa wdzięczności kieruję do ks. dr Andrzeja Kowalskiego – ojca duchownego w naszym WSD w Toruniu,  za posługę w konfesjonale, sprawowaną  Eucharystię w intencji naszych drogich chorych oraz za wygłoszone  Słowo Boże. Bóg zapłać za uświetnienie naszego  odpustu i życzymy, aby św. Maria Magdalena wypraszała łaskę u Pana na dalszą służbę kapłańską . Dziękuję ks. Wacławowi  i Marianowi za posługę w konfesjonale oraz wszystkim kapłanom  z ks. dziekanem Adamem na czele za obecność na naszej uroczystości. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy! Wszystkich kapłanów zapraszam na obiad do plebanii, który został przygotowany z ofiarowanych darów przez parafian, którym serdecznie dziękuje za dary serca!

2. Zgodnie z zapowiedzią za tydzień odbędzie się nasz festyn parafialny. Wszystkich serdecznie zapraszam i zapewniam, że organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród i dobrą zabawę! Główna nagroda  to tradycyjnie rower i dodatkowo tablet! Będą darmowe zjeżdżalnie dla dzieci i inne atrakcje!

3. W czwartek przypada  wspomnienie św. Brygidy – patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się o powrót Europy do swych chrześcijańskich korzeni.

4. W  sobotę  przypada święto św.  Jakuba Ap. i św. Krzysztofa patrona kierowców – po Mszy św. o godz. 17.00 – poświęcenie pojazdów. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

5. W przyszłą niedzielę przypada  liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima – rodziców NMP. Będziemy się modlić o świętość naszych rodzin, a szczególnie za nasze  babcie i dziadków.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać jedność i umacniać swoją wiarę.

7. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB naszej Królowej,  zanosząc również własne intencje!                                  

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Jagoda Struś z Biskupic  i Krystian Frątczak z Brąchnowa – zapowiedź druga oraz Natalia Sawicka z Brąchnowa i Błażej Olejarczyk z Łubianki – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

XVI   Niedziela zwykła – 19  lipca  2015 r. – Odpust Parafialny

9.00.  + Gertruda
12.00. – Za parafian
12.00. + Jan Gajtkowski w 8 rocznicę śmierci
12.00. + Marian Kowalski w 5 r. śm. i rodzice Mądrzejewscy i Reszkowscy
12.00. +Zofia i Michał Wilińscy

Poniedziałek (20.07) – godz. 17.00

+ Lech Dąbrowski – int. od córki Beaty z Krzysiem

Wtorek (21 .07) – godz. 17.00

+ Jadwiga Biegalska

Środa (22.07) – godz. 17.00

O łaskę zdrowia, Boże bł. i opiekę MB dla Nikoli  – biorcy szpiku i Agnieszki -dawcy

Czwartek (23.07) – godz. 17.00

+ Teresa Piórkowska w 30 dniu po śmierci

Piątek (24.07) – godz. 17.00

+ Aniela Grzecznowska

Sobota (25. 07)

godz. 12.00. – Msza św. chrzcielna Pauliny Zielińskiej
godz. 17.00. – Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o  łaskę zdrowia, Boże bł. i opiekę MB dla p. Danuty Balickiej z okazji 80-tej rocznicy urodzin

XVII  Niedziela zwykła – 26  lipca  2015 r.

  7.45. + Anna i Władysław Piórek, + Ignacy Kozimor i + Piotr Rzążewski
10.30. + O bł. Boże opiekę MB i Dary Duch św. dla Anny z okazji 18-tych urodzin
12.00. + Małgorzata Dobrzalska w 3 rocznicę śmierci