Ogłoszenia Duszpasterskie na odpust parafialny św. Marii Magdaleny (19 lipca 2015) – Warszewice

1. Dziś przeżywamy nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny patronki naszej parafii. Suma odpustowa w Biskupicach o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam w wszystkich parafian!

2. Zgodnie z zapowiedzią za tydzień odbędzie się nasz festyn parafialny. Wszystkich serdecznie zapraszam i zapewniam, że organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród i dobrą zabawę! Główna nagroda  to tradycyjnie rower i dodatkowo tablet! Będą darmowe zjeżdżalnie dla dzieci i inne atrakcje!

3. W czwartek przypada  wspomnienie św. Brygidy – patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się o powrót Europy do swych chrześcijańskich korzeni.

4. W  sobotę  przypada święto św.  Jakuba Ap. i św. Krzysztofa patrona kierowców – po Mszy św. o godz. 17.00 w Biskupicach –  poświęcenie pojazdów. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

5. W przyszłą niedzielę przypada  liturgiczne wspomnienie świętych Anny i Joachima – rodziców NMP. Będziemy się modlić o świętość naszych rodzin, a szczególnie za nasze  babcie i dziadków.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać jedność i umacniać swoją wiarę.

7. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB naszej Królowej,  zanosząc również własne intencje!

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Jagoda Struś z Biskupic  i Krystian Frątczak z Brąchnowa – zapowiedź druga oraz Natalia Sawicka z Brąchnowa i Błażej Olejarczyk z Łubianki – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

9. Msza św. w tym tygodniu w środę o godz. 16.00 wraz z Nowenną do MBNP