Ogłoszenia Duszpasterskie na XVII niedzielę zwykłą (26 lipca 2015) – Biskupice

1. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania, przeprowadzenia i uświetnienia naszego odpustu ku czci św. M. Magdaleny. Bóg zapłać za dary duchowe i materialne!

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś o godz. 16.00 rozpocznie się nasz festyn parafialny. Wszystkich serdecznie zapraszam i zapewniam, że organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych nagród i dobrą zabawę! Główna nagroda  to tradycyjnie rower i dodatkowo dwa tablety! Będą darmowe zjeżdżalnie dla dzieci i inne atrakcje!

3. Wszystkim babciom i dziadkom w dniu wspomnienia św. Anny i Joachima – dziadków Pana Jezusa – składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości z wnuków oraz  miłości od Boga i ludzi! Szczęść  Boże!

4. Dziś po Mszy św. – odpowiadając na apel ks. Biskupa Andrzeja – odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w ostatnich wichurach  z Gminy Obrowo. Z góry dziękuję za dar serca! Natomiast zbiórkę do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy zrobimy za tydzień. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby pogłębiać jedność i umacniać swoją wiarę.

6. Zachęcam serdecznie młodzież i nie tylko do udziału w pieszej pielgrzymce do Częstochowy – jako wyraz naszej miłości do MB naszej Królowej,  zanosząc również własne intencje! Stosowny plakat wywieszony jest w kruchcie.

7. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarę na remont chóru rodzinie Borek. Bóg zapłać za dar serca!

8. Panu Jankowi Bonieckiemu i Pawłowi Junger dziękuję serdecznie za wywiezienie popiołu. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

9. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Marty – patronki wszystkich Gospodyń. Z tej racji zapraszam wszystkie Gospodynie na wspólną modlitwę.

10. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Wraz z Rodziną Fatimską zapraszam wszystkich o godz. 9.00  na modlitwę różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji tegorocznych żniw, Ojczyzny i Kościoła.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Natalia Sawicka z Brąchnowa i Błażej Olejarczyk z Łubianki – zapowiedź druga. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście!

INTENCJE  MSZALNE

XVII  Niedziela zwykła – 26  lipca  2015 r.

7.45. + Anna i Władysław Piórek, + Ignacy Kozimor i + Piotr Rzążewski
10.30.  O bł. Boże opiekę MB i Dary Duch św. dla Anny z okazji 18-tych urodzin
12.00. + Małgorzata Dobrzalska w 3 rocznicę śmierci

Poniedziałek (27.07) – godz. 17.00

+ Maryla i Tadeusz Ordon

Wtorek (28 .07) – godz. 18.00

+ Teresa Piórkowska – int. od „Rodziny Fatimskiej”

Środa (29.07) – godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Marii i Janusza w 40 r. urodzin i Jadzi Brzoska w 10 r. urodzin

Czwartek (30.07) – godz. 17.00

+ Radek Socha w dniu urodzin

Piątek (31.07) – godz. 17.00

+ Alfons Brzoska w 5 rocznicę śmierci

Sobota (1. 08) – godz. 16.00

Msza św. ślubna:  Karolina Zegan i Tomasz Jędrzejewski

XVIII  Niedziela zwykła – 2  sierpnia  2015 r.

7.45. + Febronia w 21 rocznicę śmierci i Zygmunt Lewandowscy
10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Natalii i Łukasza Rząd w 1. rocznicę ślubu
12.00. + Leon Blachowski,  +Józef, Marianna i Anna Holak