Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą (2 sierpnia 2015) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. Dziś o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie. Ks. Wacław zaprasza.

3. We wtorek  przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania. Z góry serdecznie dziękuję!

4. W czwartek  przypada święto Przemienienia Pańskiego, serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00,  aby wypraszać  u  Jezusa Przemienionego łaskę żywej wiary.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne także z naszej parafii! W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.30 do 16.00.

6. Polecam  kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na KUL. Polecam ten cel waszej ofiarności.

8. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania i przeprowadzenia naszego parafialnego festynu. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Festyn przyniósł nie tylko owoc finansowy w wysokości 4000 zł na elektryczny napęd do naszych dzwonów, ale wiele radości z bycia razem. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za czynną obecność i wspaniałą zabawę! Bóg zapłać za wszelkie dobro!

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Małgorzata Śliwińska z Biskupic i Marek Maćkowski  z Torunia par. św. Antoniego – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi, każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście!

INTENCJE MSZALNE

XVIII Niedziela zwykła – 2 sierpnia  2015 r.

7.45. + Febronia w 21. rocznicę śmierci i Zygmunt Lewandowscy
10.30. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Natalii i Łukasza Rząd w 1 rocznicę ślubu
12.00. + Leon Blachowski, +Józef, Marianna i Anna Holak

Poniedziałek (3.08) – godz. 17.00

O wyzwolenie z uzależnień i umocnienie woli dla naszych parafian

Wtorek (24.08) – godz. 8.00

Za parafian

Środa (5.08) – godz. 17.00

+ Alfons Brzoska w 5 rocznicę śmierci

Czwartek (6.08) – godz. 17.00

+ Gertruda i zmarli z rodziny

Piątek (7.08)

16.00. + Henryk Kalmus w 1 rocznicę śmierci
17.00. Msza św. ślubna: Monika Wilmańska – Dawid Kaczor

Sobota (8. 08) – nie ma Mszy św.

XIX Niedziela zwykła – 9 sierpnia  2015 r.

7.45. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla całej Rodziny
10.30. + Kazimierz w 15 rocznicę śmierci i Kazimiera Przybyszewscy
12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Józefa Kościelskiego w 88. rocznicę urodzin