Ogłoszenia Duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykłą (2 sierpnia 2015) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią, dziś po Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” jako wsparcie zakupu pojazdów dla polskich misjonarzy. Z góry dziękuję za ofiarność na ten szczytny cel!

2. Dziś o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie. Ks. Wacław zaprasza.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Proszę serdecznie o modlitwę w mojej intencji, bym mógł jak najlepiej wypełnić moje zadania. Z góry serdecznie dziękuję!

4. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego, serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godz. 17.00, aby wypraszać u Jezusa Przemienionego łaskę żywej wiary.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I piątek wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.15 do 16.45.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać i pomnażać dobro w swym sercu.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na KUL. Polecam ten cel waszej ofiarności.

8. Pragnę z całego serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania i przeprowadzenia naszego parafialnego festynu. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły. Festyn przyniósł nie tylko owoc finansowy w wysokości 4000 zł na elektryczny napęd dzwonów w kościele parafialnym, ale także wiele radości z bycia razem. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za czynną obecność i wspaniałą zabawę! Bóg zapłać za wszelkie dobro!

9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Małgorzata Śliwińska z Biskupic i Marek Maćkowski z Torunia par. św. Antoniego – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi, każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście!

10. Msza św. w tym tygodniu w piątek o godz. 16.45