Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą (6 września 2015) – Biskupice

1.  W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

2. We wtorek  święto Narodzenia NMP  zwane świętem MB Siewnej – dlatego święcimy ziarno na nowy zasiew, zapraszam na Mszę św. z obrzędem błogosławieństwa ziarna o godz. 17.00. Niech Maryja wyprasza Boże błogosławieństwo dla pracy rolników!

3. We wtorek  po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam bardzo serdecznie  również osoby, które ukończyły Gimnazjum ale nie przystąpiły jeszcze do Bierzmowania! Od grudnia rozpoczniemy Rok Miłosierdzia. Korzystajmy z darów sakramentalnych!

4. W środę  o godz. 17.30 obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów oraz dla kandydatów na ministranta.

5. W sobotę  o godz. 18.00 Mszą św. rozpoczniemy 24-godzinną Adorację  Najświętszego Sakramentu, która potrwa do niedzieli do godz. 18.00.  Po Mszy św. ministranci będą rozdawać plan adoracji. Proszę o gorliwą postawę, aby wynagrodzić Jezusowi  za wszelkie dary jego miłości.

6. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 próba scholi – zapraszam chętnych do śpiewania, a na godz. 19.30  zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u.  Zaproszenie kieruję również do tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w  spotkaniach. Zapraszam młodzież od I klasy gimnazjum!

7.  W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Toruniu . Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność! W przyszłą niedzielę rozpocznie się także Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców!

8. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też nowy numer Jasia dla najmłodszych.   Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby nie ustawać we własnej formacji duchowej.

9.  W sobotę 19 września odbędzie się doroczna pielgrzymka Żywego Różańca – w tym roku jedziemy do Rywałdu.  Zapisy u p. Zelatorek!

XXIII   Niedziela zwykła –  6  września  2015 r.

7.45.   + Ludwik Cichoracki  i Rodzice z obojga stron
10.30.   + Alojzy i Klara Kowalscy  oraz  +Marta  Pliszczyńska
12.00.   + Regina i Florian Grabowscy oraz +Zofia Stiller

Poniedziałek (7.09) – godz. 17.00

O potrzebne łaski Rodziców i dzieci I Komunijnych na czas przygotowania do Uroczystości I Komunii św.

Wtorek (8.09) – godz. 17.00

Z podziękowaniem za zebrane tegoroczne plony z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla rodziny Socha.

Środa (9.09) – godz. 18.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Barbary i Bogusława Lewandowskich z okazji 25 rocz. małżeństwa

Czwartek (10.09) – godz. 17.00

Za tych z naszej parafii, którzy nie uczęszczają na niedzielne Msze św. o łaskę zrozumienia jak wielkim darem jest „Dzień Święty” i Eucharystia!

Piątek (11.09) – godz. 17.00

O łaskę silnej woli i wyzwolenie dla osób uzależnionych oraz o łaskę wytrwania dla trwających w trzeźwości

Sobota (12.09)

18.00 – Msza św. na rozpoczęcie 24 godz. Adoracji Najświętszego Sakramentu.

XXIV  Niedziela zwykła – 13  września  2015 r.

7.45.   + Maria, Alojzy i Marek Rybiccy
10.30.   + Rodzice Tarkowscy i Kazanieccy oraz  +Kazimierz Kazaniecki