Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII niedzielę zwykłą (6 września 2015) – Warszewice

1.  We wtorek  święto Narodzenia NMP  zwane świętem MB Siewnej – dlatego święcimy ziarno na nowy zasiew, zapraszam na Mszę św. z obrzędem błogosławieństwa ziarna o godz. 16.00. Niech Maryja wyprasza Boże błogosławieństwo dla pracy rolników!

2. We wtorek w Biskupicach  po Mszy św. o godz. 17.00 obowiązkowe spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam bardzo serdecznie  również osoby, które ukończyły gimnazjum ale nie przystąpiły jeszcze do Bierzmowania! Od grudnia rozpoczniemy Rok Miłosierdzia. Korzystajmy z darów Sakramentalnych!

3. W piątek  na godz. 19.30  zapraszam młodzież na spotkanie KSM-u.  Zaproszenie kieruję również do tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w  spotkaniach. Zapraszam młodzież od I klasy gimnazjum!

4. W sobotę  o godz. 18.00 Mszą św. w Biskupicach rozpoczniemy 24-godzinną Adorację  Najświętszego Sakramentu, która potrwa do niedzieli do godz. 18.00.  Po Mszy św. ministranci będą rozdawać plan adoracji. Ze względu na Adorację w przyszłą niedzielę Msza św. będzie w Warszewicach  o godz. 13.00 na rozpoczęcie adorowania w naszym kościele. Proszę o gorliwą postawę, aby wynagrodzić Jezusowi  za wszelkie dary jego miłości.

5.  W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Toruniu . Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność! W przyszłą niedzielę rozpocznie się także Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców!

6. Polecam kolejny numer Niedzieli. Jest też nowy numer Jasia dla najmłodszych.   Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby nie ustawać we własnej formacji duchowej.

7.  W sobotę 19 września odbędzie się doroczna pielgrzymka Żywego Różańca – w tym roku jedziemy do Rywałdu.  Zapisy u p. Zelatorki!

8. Msze św. we wtorek i piątek o godz. 16.00