Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą (11 października 2015) – Biskupice

1. Przed prawie 37 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 15 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka. Tradycyjnie zbieramy dziś ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. W środę Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

3. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe o godz.16.30 w dni powszednie, a w niedzielę o 10.00.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam też Jasia dla najmłodszych z płytą DVD. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

6. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

7.  Za tydzień przypada 31. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niech jego opieka towarzyszy wszystkim walczącym o sprawiedliwość społeczną! W Górsku odbędzie się uroczysty koncert dla bł. ks. Jerzego. Szczegóły na plakatach w kruchcie!

8. Pielgrzymka do Chorwacji  odbędzie się od 12 do 22 czerwca 2015r.  Uczestnikami tylko osoby naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 300 euro i 750 zł.  Zapisy do końca października – przy zapisie 100 euro wpłaty!

9. Jeszcze raz w piątek  zapraszam na tzw. „ Kurs przedmałżeński” . Spotkania odbywać się będą w kolejne  piątki października i listopada o godz. 19.00.  Zapraszam młodzież po bierzmowaniu.

10. Ks. Andrzej – ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalną na dni Seminaryjne od 16 do 18 października.

11. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na napęd do dzwonów:  p.  Hannie i Krzysztofowi Kazanieckim, Gabrieli Kazanieckiej,  Małgorzacie i Markowi Maćkowskim oraz Natalii  i Błażejowi Olejarczyk.  Bóg zapłać za dar serca!

12. Panu Krzysztofowi Kępskiemu serdecznie dziękuję za naprawienie komputera. Bóg zapłać  za poświęcony czas!

INTENCJE  MSZALNE
 
XXVIII  Niedziela zwykła – 11  października  2015 r.

7.45.  + Tadeusz i Krzysztof Mazur i Rodzice z obojga stron
10.30.  + Helena Smolińska
12.00.  + Bernard Gajtkowski i Rodzice z obojga stron

Poniedziałek (12.10) – godz. 17.00

+Anna i Jan Lewandowscy oraz Kazimierz, Maria i Jan Lewandowscy

Wtorek (13.10) – godz. 17.00

+ Rafał Świebodziński  oraz  +Tadeusz i Maryla Ordon

Środa (14.10) – godz. 17.00

+Wiktoria Krużewska w dniu 90 –tych urodzin

Czwartek (15.10) – godz. 17.00

+ Jadwiga Biegalska w dniu imienin

Piątek (16.10) – godz. 17.00

+ Gustaw w 14 r. śmierci  i  Helena Braun

Sobota (17.10) – godz. 17.00

Za parafian

XXIX   Niedziela zwykła –  18  października  2015 r.

7.45.  + Klara w 8 r. śmierci i Feliks Dykowscy
10.30.  + Marian Kowalski, rodzice Mądrzejewscy i zmarli z   rodziny Reszkowskich
12.00.  + Tadeusz Szymański w 13 rocznicę śmierci i Rodzice z obojga stron