Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą (11 października 2015) – Warszewice

1. Przed prawie 37 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 15 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka. Tradycyjnie zbieramy dziś ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. W środę Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

3. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe  o godz.17.45 w dni powszednie, w sobotę o godz. 15.30, a w niedzielę o 8.45,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli. Polecam też Jasia dla najmłodszych z płytą DVD. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

6. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

7.  Za tydzień przypada 31. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niech jego opieka towarzyszy wszystkim walczącym o sprawiedliwość społeczną! W Górsku odbędzie się uroczysty koncert dla bł. ks. Jerzego o godz. 19.00. Wstęp wolny.

8. Pielgrzymka do Chorwacji  odbędzie się od 12 do 22 czerwca 2015r.  Uczestnikami tylko osoby naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 300 euro i 750 zł.  Zapisy do końca października – przy zapisie 100 euro wpłaty!

9. Jeszcze raz w  piątek  zapraszam na  się tzw. „ Kurs przedmałżeński” . Spotkania odbywać się będą w kolejne piątki października i listopada o godz. 19.00 w Biskupicach.  Zapraszam młodzież po Bierzmowaniu.

10. Ks. Andrzej – ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalną na dni Seminaryjne od 16 do 18 października.

11.  Panu Krzysztofowi Kępskiemu serdecznie dziękuję za naprawienie komputera. Bóg zapłać  za poświęcony czas!

12. Msze św. w środę i piątek po Różańcu.