Ogłoszenia Duszpasterskie na I niedzielę adwentu (29 listopada 2015) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej!

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Z woli papieża Franciszka będzie to Rok Miłosierdzia. Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

3. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 16.30 – dzieci przynoszą lampiony a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją na narodziny Bożego Syna. Dzieci proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia.

4. W poniedziałek po Roratach obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a we wtorek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała świeca kosztuje 6 zł., a duża 12 zł. Świece można zakupić w u p. Wojciecha przed kościołem.

6.Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta dobra lektura będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

7. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się w intencji powołań do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 16.30 – w tym czasie okazja do spowiedzi św. Po Mszy św. próba scholii – a o godz. 19.30 spotkanie KSM-u – zachęcam do udziału! W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym N. Sakr. o godz. 15.30.

9. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, imieniny ks. bp. Andrzeja, którego polecam waszej modlitwie, a w piątek wspomnienie św. Barbary – patronki górników i hutników oraz dobrej śmierci.

10. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

12. Za chwilę poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły, które tradycyjnie rozwiezie do naszych domów p. Wojciech. Proszę o życzliwe przyjęcie!

13. Naszym  Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i środki !

14. Wczoraj odbył się pogrzeb – Józefiny Witkowskiej z Brąchnowa – lat 71. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia, Dobry Jezu a nasz Panie…..

INTENCJE MSZALNE

I Niedziela Adwentu 29 listopada 2015 r.

7.45.  + Mirosław Ciesielski w rocznicę urodzin

10.30.  + Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Walerian Łuczak i Rodzice z obojga stron

Poniedziałek (30.11) godz. 16.30

+ Katarzyna i Jan Pietras

Wtorek (1.12)godz. 16.30

+ Teresa Kowalska – w miesiąc po pogrzebie

Środa (2.12) godz. 16.30

+ Sabina i Tadeusz Medoń

Czwartek (26.12) – godz. 16.30

O łaskę zdrowia dla Oli Brzoska

Piątek (27.12) – godz. 16.30

+ Zygmunt Kopiński w 7 rocz. śmierci

Sobota (28.12) – godz. 16.30

O dobre przygotowanie się naszej parafii do Świąt Bożego Narodzenia oraz o łaskę pokoju na całym świecie.

II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2015 r.

7.45.  + Sławomir Świeczkowski w 5 rocznicę śmierci

10.30.  + Lech Noworacki w 4 rocznicę śmierci

12.00. + Jan Gajtkowski z okazji urodzin