Ogłoszenia Duszpasterskie na I niedzielę adwentu (29 listopada 2015) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej!

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania na spotkanie z przychodzącym Panem. Jednocześnie rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Z woli papieża Franciszka będzie to Rok Miłosierdzia. Na progu nowego Roku Kościelnego życzę wszystkim błogosławionych owoców waszej nauki, pracy i modlitwy.

3. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00 – dzieci przynoszą lampiony a dorośli świece, które są znakiem naszego czuwania wraz z Maryją na narodziny Bożego Syna. Dzieci proszę o zbieranie wyklejanki adwentowej, która będzie nagrodzona. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale także wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i adwentowe postanowienia.

4. W poniedziałek w Biskupicach po Roratach o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, a w piątek, w Warszewicach po Roratach dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. Zachęcam gorąco i jednocześnie proszę o zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Mała świeca kosztuje 6 zł., a duża 12 zł. Świece można zakupić w u p. Danuty w zakrystii.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta dobra lektura będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

7. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się w intencji powołań do stanu duchownego. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.45 do 17.15 – w tym czasie okazja do spowiedzi św.

9. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, imieniny ks. bp. Andrzeja, którego polecam waszej modlitwie, a w piątek wspomnienie św. Barbary – patronki górników i hutników oraz dobrej śmierci.

10. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Mikołaja biskupa. Pamiętajmy o drobnych upominkach dla najbliższych.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

12. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na nasze wigilijne stoły.

13. Naszym  Dekoratorkom serdecznie dziękuję za wykonanie dekoracji adwentowej. Bóg zapłać za poświęcany czas i środki !

14. W przyszłą niedzielę będzie można zakupić piękne ozdoby na Boże Narodzenie, które własnoręcznie wykonała p. Basia Padykuła, której pragnę z całego serca podziękować za poświęcony czas i siły. Dochód będzie przeznaczony na budowę budynku gospodarczego przy naszym kościele!

15. Wczoraj w Biskupicach odbył się pogrzeb – Józefiny Witkowskiej z Brąchnowa – lat 71. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia.   Dobry Jezu, a nasz Panie…….