Ogłoszenia Duszpasterskie na II niedzielę adwentu (6 grudnia 2015) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie. Z góry serdeczne Bóg zapłać za ofiarną solidarność! Również dziś po Mszy św. młodzież z KSM-u będzie sprzedawać ozdoby i karty świąteczne. W ten sposób pragną nam przypomnieć o starej tradycji wysyłania kart świątecznych, które zostały wyparte przez sms-y i portale społecznościowe.

2. Dziękuję serdecznie za zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć również wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Są jeszcze świece u p. Wojciecha na stoisku!

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech dobra lektura będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

4. Msze roratnie będą o godz. 16.30 . Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych postanowień.

5. W przyszłą niedzielę 13 grudnia – przypada Dzień Modlitw za ofiary stanu wojennego.

6. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej i uroczyste rozpoczęcie Roku Miłosierdzia!

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna, organizowana przez nasz parafialny Caritas zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci. Składam z góry serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy!

8. Zgodnie z zapowiedzią  Pan Wojciech dziś rozwiezie opłatek w Biskupicach. Niech ten znak jakim jest opłatek będzie dla nas siłą do pojednania, przebaczenia i wzajemnej miłości!

INTENCJE MSZALNE

II Niedziela Adwentu 6 grudnia 2015 r.

7.45.  + Sławomir Świeczkowski w 5. rocznicę śmierci

10.30.  + Lech Noworacki w 4. rocznicę śmierci

12.00. + Jan Gajtkowski z okazji urodzin

Poniedziałek (7.12) godz. 16.30

+ Gertruda i Jan Gumowscy oraz +Gertruda i Seweryn Mięsikowscy

Wtorek (8.12)godz. 16.30

Za parafian

Środa (9.12) godz. 16.30

+Helena i Alojzy Sztyrbiccy i +Małgorzata Dobrzalska

Czwartek (10.12) – godz. 16.30

+Stefan Lewandowski w 21 rocznicę śmierci i rodzice Lewandowscy i Wierzbiccy

Piątek (11.12) – godz. 16.30

+ Natalia Mądraszewska w 6 rocz. śmierci

Sobota (12.12) – godz. 16.00

+Łucja Szczukowska z okazji imienin

III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2015 r.

7.45.  + Tomasz Strużyński, rodzice i rodzeństwo Zimmer

10.30.  + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00. O bł. Boże, opiekę MB i świętych patronek dla Kornelii w 8. rocznicę urodzin i Wiktorii w 11. rocznicę urodzin