Ogłoszenia Duszpasterskie na II niedzielę adwentu (6 grudnia 2015) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie. Z góry serdeczne Bóg zapłać za ofiarną solidarność! Również dziś po Mszy św. młodzież z KSM-u będzie sprzedawać ozdoby i karty świąteczne. W ten sposób pragną nam przypomnieć o starej tradycji wysyłania kart świątecznych, które zostały wyparte przez sms-y i portale społecznościowe.

2. Dziękuję serdecznie za zakupienie świec Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Taka świeca zapalona niech stoi w czasie wigilijnej kolacji na wolnym miejscu przy naszym stole i niech przypomina, że jakieś samotne i biedne dziecko dzięki nam może spożyć również wigilijną wieczerzę. Bóg zapłać za dobre serce. Są jeszcze świece w zakrystii!

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech dobra lektura będzie źródłem siły do godnego przeżycia Adwentu.

4. Msze roratnie będą przez cały tydzień o godz. 7.00 . Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych postanowień.

5. W przyszłą niedzielę 13 grudnia – przypada Dzień Modlitw za ofiary stanu wojennego.

6. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dzień szczególnej modlitwy w intencji młodzieży żeńskiej i uroczyste rozpoczęcie Roku Miłosierdzia!

7. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna, organizowana przez nasz parafialny Caritas zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci. Składam z góry serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy!