Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę adwentu (13 grudnia 2015) – Biskupice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci! Bóg zapłać za ofiarność! Również po Mszy św. możemy zakupić od dzieci z Kółka Misyjnego sianko pod wigilijny obrus, od młodzieży z KSM-u karty świąteczne oraz u p. Basi ozdoby bożonarodzeniowe. Serdecznie polecam! Opłatki do nabycia w zakrystii lub u p. Wojciecha!

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o Życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych osobistych modlitwach.

3. Zapraszam na Roraty. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych postanowień.

4. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

5. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam również Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD.   Niech ta lektura pomaga nam w godnym przeżywaniu Adwentu.

6. W piątek odbędzie się nasza Adwentowa spowiedź. Przyjadą kapłani z całego Dekanatu. Rano spowiedź od godz. 9.00 do 9.30, a wieczorem od godz. 17.00 do 18.00. Serdecznie proszę, abyśmy przygotowali także nasze serca na Święta Bożego Narodzenia w Roku Miłosierdzia!

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam gorące Bóg zapłać za ofiarność!

8. W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki, p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest Wspólnota parafialna!

9. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy!

10. W przyszłą niedzielę tradycyjnie Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach zaprasza do udziału w kiermaszu świątecznym. Na gości od godziny 10.00 do 13.00 będą czekały dzieci, nauczyciele i rodzice, którzy wspólnie przygotowują wiele atrakcji. Można będzie nabyć ozdoby choinkowe, stroiki, pyszne świąteczne ciasto oraz wziąć udział w loterii.

11. Dziś po południu nasi Strażacy będą roznosić do naszych domów w Biskupicach i Warszewicach kalendarze strażackie. Proszę o serdeczne przyjęcie druhów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo!

INTENCJE MSZALNE

III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2015 r.

7.45.  + Tomasz Strużyński, rodzice i rodzeństwo Zimmer

10.30.  + Waldemar i Marcin Syroccy

12.00. O bł. Boże, opiekę MB i świętych patronek dla Kornelii w 8 rocznicę urodzin i Wiktorii w 11 rocznicę urodzin

Poniedziałek (14.12) godz. 16.30

+ Józefina Witkowska – int. od ZP „Rzymkowscy”

Wtorek (15.12)godz. 16.00

+ Rafał i Wacław Świebodzińscy oraz + Maryla i Tadeusz Ordon

Środa (16.12) godz. 16.00

+Tadeusz Walerych w 10 rocznicę śmierci

Czwartek 17.12) – godz. 16.00

+Łucja Szczukowska w 3 rocznicę śmierci

Piątek (18.12) – godz. 18.00

+ Bogumił Maćkowski w 1 rocznicę śmierci

Sobota (19.12) – godz. 17.00

+ Mieczysław Piątkowski w 8 rocznicę śmierci

IV Niedziela Adwentu 20 grudnia 2015 r.

7.45.  +Stanisław w 4 rocznicę śmierci i Wioletta Blachowscy

10.30.  + Jadwiga Biegalska w 1 rocznicę śmierci

12.00. + Za wszystkich zmarłych parafian i spoczywających na naszym cmentarzu ,szczególnie zmarłych w minionym roku – int. od firmy FIDELIS