Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę adwentu (13 grudnia 2015) – Warszewice

1. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na paczki dla naszych dzieci! Bóg zapłać za ofiarność! Również po Mszy św. możemy zakupić od dzieci z Kółka Misyjnego sianko pod wigilijny obrus, od młodzieży z KSM-u karty świąteczne oraz u p. Basi ozdoby bożonarodzeniowe. Serdecznie polecam! Opłatki do nabycia w zakrystii!

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o Życie chrześcijańskie naszych rodzin. Będziemy modlić się w tej intencji podczas Rorat, ale pamiętajmy o tej intencji w również w naszych osobistych modlitwach.

3. Zapraszam na Roraty codziennie o godz. 7.00 z wyjątkiem piątku – ok. godz. 17.30. Mam nadzieję, że w miarę możliwości wszyscy będziemy przygotowywali się do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko zewnętrznie ale również wewnętrznie, choćby przez udział w Roratach i realizację adwentowych postanowień.

4. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli. Polecam również Jasia dla najmłodszych – dziś z płytą DVD. Niech ta lektura pomaga nam w godnym przeżywaniu Adwentu.

6. W piątek odbędzie się nasza Adwentowa spowiedź. Przyjadą kapłani z całego Dekanatu. Rano spowiedź od godz. 9.00 do 9.30, a wieczorem od godz. 17.00 do 17.45. Serdecznie proszę, abyśmy przygotowali także nasze serca na Święta Bożego Narodzenia w Roku Miłosierdzia!

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam gorące Bóg zapłać za ofiarność

8.  W przyszłą niedzielę na godz. 16.30, zapraszam na spotkanie opłatkowe do świetlicy w Biskupicach – Radę parafialną, Żywy Różaniec, Lektorów i ministrantów, Kółko Misyjne, Scholę, KSM, Dekoratorki, p. Organistkę i prowadzących śpiew, Rodzinę Fatimską, Caritas, Stowarzyszenie św. M. Magdaleny oraz dyrektorów naszych szkół, p. Sołtysów Biskupic , Brąchnowa i Warszewic, Przewodniczące KGW, a także Naczelników i Prezesów OSP w Biskupicach i Brąchnowie oraz prezesów Kółek Rolniczych. Tradycyjnie dzieci z SP w Warszewicach pokażą przygotowane jasełka, a nasza młodzież z KSM-u również przygotowała małe przedstawienie! Pragnę przez to spotkanie wyrazić moją wdzięczność za zaangażowanie w nasze wspólne dobro jakim jest Wspólnota parafialna!

9. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy!

10. W przyszłą niedzielę tradycyjnie Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Warszewicach zaprasza do udziału w kiermaszu świątecznym. Na gości od godziny 10.00 do 13.00 będą czekały dzieci, nauczyciele i rodzice, którzy wspólnie przygotowują wiele atrakcji. Można będzie nabyć ozdoby choinkowe, stroiki, pyszne świąteczne ciasto oraz wziąć udział w loterii.

11. Dziś po południu nasi Strażacy będą roznosić do naszych domów w Biskupicach i Warszewicach kalendarze strażackie. Proszę o serdeczne przyjęcie druhów, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo!