Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę adwentu (20 grudnia 2015) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej! Dziękuję za zrozumienie wspólnego dobra.

2. Przypominam o naszej parafialnej Wigilii dziś o godz. 16.30

3. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy u p. Wojciecha.

4. Przypominam – dziś Kiermasz w SP w Warszewicach od g. 10.15 !

5. We wtorek o godz. 16.00 – Roraty i spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszam wszystkie dzieci i zapewniam, że św. Mikołaj dla każdego ma upominek!

6. W czwartek Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00 -wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Warszewicach – o godz. 22.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach gdzie są małe dzieci!

7. W piątek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.45 – zapraszam na Msze św. o godz. 10.30 i 12.00. W drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na   katedrę św. Janów w Toruniu.

8. W piątek nie obowiązuje post ze wzg. na Uroczystość Bożego Narodzenia.

9. W poniedziałek 28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic.

28 grudnia – poniedziałek – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 14.00

Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

29 grudnia – wtorek – pod Pigżę – od godz. 10.00

30 grudnia – środa – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 14.00

2 stycznia – sobota – ul. Kasztanowa – od godz. 10.00

3 stycznia – niedziela – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

4 stycznia – poniedziałek – pod Wymysłowo

5 stycznia – wtorek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 14.00

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Rodziny. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

11. Strażacy z OSP w Biskupicach i Brąchnowie bardzo serdecznie dziękują za serdeczne przyjęcie i datki za kalendarze!

12. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie naszej parafialnej wigilii p. Marcinowi Banasik, który ofiarował mandarynki. Bóg zapłać!

13. Do puszek na paczki zebraliśmy 1050 zł. bardzo serdecznie dziękuję za ofiarność! Radzie Sołeckiej z Brąchnowa dziękuję za przekazane słodycze. Dziękuję naszemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

14. Polecam kolejny numer Niedzieli – dziś wraz z kalendarzem o Miłosierdziu, filmem na DVD, tekstami kolęd oraz polecam Jasia dla najmłodszych.

15. Chorych w Biskupicach i Brąchnowie odwiedzę z posługą sakramentalną w poniedziałek . Początek od godz. 10.15.

16. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Bartłomiej Lewandowski z Warszewic i Anna Owczarczyk z Browiny – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są przeszkody, w sumieniu każdy jest zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

17. Panom – Markowi Cichorackiemu i Andrzejowi Sowa serdecznie dziękuję za rozgarnięcie   szlaki na placu przy cmentarzu od strony Brąchnowa. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły! Panu Jackowi Hoffmann dziękuję za pospawanie ram do zawieszenia tablic przed kościołem. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki! Panu Maciejowi Szymańskiemu dziękuję za usunięcie usterek przy oknach w kościele w Warszewicach. Bóg zapłać! Panu Grzegorzowi Olkowskiemu dziękuję za pomoc przy zawieszaniu tablic z uczynkami miłosierdzia. Bóg zapłać!

INTENCJE MSZALNE 20 XII do 27 XII 2015 r.

IV Niedziela Adwentu 20 grudnia 2015 r.

7.45. +Stanisław w 4 rocznicę śmierci i Wioletta Blachowscy

10.30. + Jadwiga Biegalska w 1 rocznicę śmierci

12.00. + Za wszystkich zmarłych parafian i spoczywających na naszym cmentarzu ,szczególnie zmarłych w minionym roku – int. od firmy FIDELIS

Poniedziałek   (21.12) godz. 16.00

+Michał Piotrowski z okazji urodzin

Wtorek (22.12) godz. 16.00

+ Jan Zakrzewski oraz Rodzice i Rodzeństwo

Środa ( 23.12) godz. 16.00

+ Marta i Alojzy Puczkarscy oraz+ Felicja i Zygmunt Frąckiewicz

Czwartek (24.12) – godz. 24.00 – Pasterka

Za parafian

Piątek (25.12) – Uroczystość Bożego Narodzenia

godz. 10.30. + Radek i Marian Socha oraz + Tadeusz i Jan Kardas

godz. 12.00. +Natalia i Henryk Mądraszewscy oraz +Marzena, Irena i Tadeusz Pawlikowscy

godz. 12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Marii i    Jacka Wierzbickich z okazji 20 – tej rocznicy małzeństwa

Sobota (26.12) – św. Szczepana

7.45. + Zygmunt i Febronia Lewandowscy oraz +Marek Rybicki

10.30. ++Natalia i Henryk Mądraszewscy oraz +Marzena, Irena i Tadeusz Pawlikowscy

12.00. +Marcin w 22 rocznicę śmierci i Waldemar Syroccy

Niedziela św. Rodziny –  27 grudnia 2015 r.

7.45. + Mieczysław, Jacek, Leokadia i Feliks Ziółkowscy oraz + Helena i Alfons Kujawscy

10.30. +Bogumił Maćkowski

12.00. +Dominika Janowska