Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę adwentu (20 grudnia 2015) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej! Dziękuję za zrozumienie wspólnego dobra.

2.Przypominam o naszej parafialnej Wigilii dziś o godz. 16.30

3. Pozostało jeszcze trochę świec Caritasu. Proszę serdecznie o dar serca dla dzieci przez zakupienie takiej świecy w zakrystii.

4. Przypominam – dziś Kiermasz w SP w Warszewicach od g. 10.15 !                             

5. We wtorek o godz. 16.45 – Roraty i spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszam wszystkie dzieci i zapewniam, że św. Mikołaj dla każdego ma upominek!

6. W czwartek Wigilia – tradycyjnie powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Opłatek na stół wigilijny można jeszcze nabyć w zakrystii. Pasterka tradycyjnie w Warszewicach o godz. 22.00 -wszystkich serdecznie zapraszam. Pasterka w Biskupicach – o godz. 24.00. Zachęcam by wymienić się w rodzinach gdzie są małe dzieci!

7. W piątek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia, zapraszam na Mszę św. o godz. 9.15. W drugi dzień Świąt B. Narodzenia przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym – kolekta na   katedrę św. Janów w Toruniu.

8. W piątek nie obowiązuje post ze wzg. na Uroczystość Bożego Narodzenia.

9. W poniedziałek 28 grudnia rozpocznę kolędowanie. Pragnę już podziękować tym wszystkim, którzy zechcą przyjąć Boże błogosławieństwo z moich rąk i wyrażam radość ze spotkania z Wami. Kolędowanie rozpocznę od Biskupic.

28 grudnia – poniedziałek – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 14.00

Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

29 grudnia – wtorek – pod Pigżę – od godz. 10.00

30 grudnia – środa – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 14.00

2 stycznia – sobota – ul. Kasztanowa – od godz. 10.00

3 stycznia – niedziela – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

4 stycznia – poniedziałek – pod Wymysłowo

5 stycznia – wtorek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 14.00

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Św. Rodziny. Tradycyjnie zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.

11. Strażacy z OSP w Biskupicach i Brąchnowie bardzo serdecznie dziękują za serdeczne przyjęcie i datki za kalendarze!

12. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie naszej parafialnej wigilii p. Marcinowi Banasik, który ofiarował mandarynki. Bóg zapłać!

13. Do puszek na paczki zebraliśmy 1050 zł. bardzo serdecznie dziękuję za ofiarność! Radzie Sołeckiej z Brąchnowa dziękuję za przekazane słodycze. Dziękuję naszemu Zespołowi Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

14. Polecam kolejny numer Niedzieli – dziś wraz z kalendarzem o Miłosierdziu, filmem na DVD, tekstami kolęd oraz polecam Jasia dla najmłodszych.

15. Chorych w Warszewicach odwiedzę z posługą sakramentalną w środę . Początek od godz. 9.00

16. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Bartłomiej Lewandowski z Warszewic i Anna Owczarczyk z Browiny – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są przeszkody, w sumieniu każdy jest zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.