Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Św. Rodziny (27 grudnia 2015 r.) – Warszewice

1. Dziś zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. Składam serdeczne Bóg zapłać za dary na ten zbożny cel.

2. W piątek Nowy Rok – 2015 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy dzień pokoju – obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, tak ważnej w dzisiejszych czasach. W Warszewicach Msza św. o godz. 12.00. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca, osoby praktykujące I piątkową spowiedź muszą przyjąć Komunię św.

3. Zapraszam dzieci do udziału w nabożeństwach przy żłóbku w niedziele o godz. 9.05. Proszę o przygotowanie wierszy, pastorałek i kolęd – będą nagrody. Ofiary składane do figurki   są darem na cele misyjne. Bóg zapłać!

4. Dziękuję za ofiarowane dary na stół plebanijny i wszelkie przejawy życzliwości względem mojej osoby, których doświadczyłem z okazji Świąt Bożego Narodzenia . Serdeczne Bóg zapłać za troskę i życzliwość!

5. Kolęda:

28 grudnia – poniedziałek – ul. Kościelna strona kościoła – od godz. 14.00

29 grudnia – wtorek – pod Pigżę – od godz. 10.00

30 grudnia – środa – ul. Kościelna strona szkoły – od godz. 14.00

2 stycznia – sobota – ul. Kasztanowa – od godz. 10.00

3 stycznia – niedziela – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

4 stycznia – poniedziałek – pod Wymysłowo – od godz. 14.00

5 stycznia – wtorek – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 14.00

6 stycznia – Objawienie Pańskie – od godz. 14.00 od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

7 stycznia – czwartek – od p. Gajtkowskich do p. Łuczak od godz. 14.00

9 stycznia – sobota   – Parchatka – godz. 10.00

10 stycznia – niedziela od. p. Latuszek do p. Puczkarskich

11 stycznia – poniedziałek – od. p. Dzieszka do p. Piątkowskich – od. g. 14.00

12 stycznia – wtorek – od p. Stodulskich do p. Urbanowskich – od g. 14.00

6. Polecam kolejny numer Jasia dla najmłodszych

7. Naszym Dekoratorom i wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła na Boże Narodzenie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Państwu Annie i Piotrowi Bartkowiak serdecznie dziękuję za ofiarowane choinki do kościoła, a p. Piotrowi Skiba za choinkę ofiarowaną na plebanię. Bóg zapłać za dar serca!

8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Bartłomiej Lewandowski z Warszewic i Anna Owczarczyk z Browiny – zapowiedź druga. Jeśli znane są przeszkody, w sumieniu każdy jest zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.