Ogłoszenia Duszpasterskie na II niedzielę po Bożym Narodzeniu (3 stycznia 2016) – Biskupice

1. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze św. w porządku niedzielnym. Kolekta tradycyjnie na Misje św.

2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

3. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych. Niech ta dobra lektura pomaga nam pięknie żyć ku chwale naszego Ojca w niebie!

4. Bardzo serdecznie dziękuję za dodatkowe ofiary składane podczas kolędy, w tym roku przeznaczone na pozłocenie i srebrzenie figur z głównego ołtarza: p. Dorocie i Tomaszowi Biegalskim, Krystynie i Ryszardowi Cichorackim, Danucie i Teodorowi Balickim, Ewie i Pawłowi Bajerskim, Teresie i Ryszardowi Kamińskim, Markowi Tchorzewskiemu, Aleksandrze i Piotrowi Żeglarskim i Teresie i Wiesławowi Żelazko. Bóg zapłać za dar serca! Koszt tych prac to około 6000 zł.

5. Bardzo serdecznie dziękuję p. Marii i Jarosławowi Kubackim za ofiarowaną choinkę na naszą parafialną wigilię. Bóg zapłać za dar serca!

6. Bardzo serdecznie dziękuję p. Jackowi Hoffmann za pospawanie i montaż ram do napisu nad bramą główną oraz p. Andrzejowi Sowa za pomoc przy montażu. Bóg zapłać za ochoczą pomoc!

7. W czwartek 7 stycznia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc Kościołowi w potrzebie. Proszę serdecznie osoby chcące pozbyć się takowego sprzętu o przywiezienie na podwórko przy starej plebanii do godz. 16.00!

8. We wtorek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb +Stefani Lewandowskiej z Brąchnowa – lat 92. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie…………..

9. Kolęda:

3 stycznia (niedziela) – Kozielec i pod Łubiankę – od godz. 14.00

4 stycznia (poniedziałek) – pod Wymysłowo – od godz. 14.00

5 stycznia (wtorek) – od p. Stefani Gajtkowskiej do p. Piotra Kowalskiego od godz. 14.00

6 stycznia (Objawienie Pańskie) – od godz. 14.00 od p. Maćkowskich do p. Pierzchalskich – od godz. 14.00

7 stycznia (czwartek) – od p. Gajtkowskich do p. Łuczak od godz. 14.00

9 stycznia (sobota) – Parchatka – godz. 10.00

10 stycznia (niedziela) – od. p. Latuszek do p. Puczkarskich – od godz. 14.00

11 stycznia (poniedziałek) – od. p. Dzieszka do p. Piątkowskich – od. g. 14.00

12 stycznia (wtorek) – od p. Stodulskich do p. Urbanowskich – od g. 14.00

II niedziela po Narodzeniu Pańskim 3 stycznia 2016 r.

7.45. +Mieczysław z okazji imienin i urodzin i Jacek Ziółkowscy

10.30. +Teresa Kowalska

12.00. +Jadwiga Gładyszewska w 4 rocznicę śmierci

Poniedziałek   (4.01) – godz. 9.30

Za parafian

Wtorek (5.01) – godz.11.00

Msza pogrzebowa +Stefania Lewandowska

Uroczystość Objawienia Pańskiego -Trzech Króli – 6 stycznia 2016 r.

7.45. + Stanisław, Monika i Edwin Kuna oraz +Stanisław Borek

10.30. + Bolesław i Jadwiga Przybyszewscy i ich dzieci

12.00. O Boże błogosławieństwo dla Kacpra w dniu urodzin i imienin

Czwartek (7. 01) – nie będzie Mszy św.

Piątek (8.01) – godz. 9.30

O potrzebne łaski dla osób walczących z wszelkiego rodzaju uzależnieniami

Sobota (9.01)   godz. 18.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę MB i św. Zofii dla p. Zofii Blachowskiej z okazji 90 – tych urodzin

Niedziela Chrztu Pańskiego  – 10 stycznia 2015 r.

7.45. Za parafian

10.30. + Stefania i Franciszek Pierzchalscy i Rodzice z obojga stron