Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą (7 lutego 2016) – Biskupice

1. Dziś, jutro i pojutrze odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. czterdziesto- godzinne nabożeństwo czuwania przed rozpoczęciem Wielkiego postu. Proszę i zachęcam do adoracji, abyśmy z powagą serca weszli w Wielki post – czas pokuty i nawrócenia. Dziś adoracja  rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i potrwa do godz. 12.00.  W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałek proszę o adorację  mieszkańców Brąchnowa, a we wtorek  proszę  mieszkańców Biskupic.

2. W poniedziałek po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. We wtorek godz. 17.00  obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

4. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 10.00 i 17.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

5. W czwartek  przypada  XXII  światowy Dzień Chorego. Zapraszam serdecznie wszystkich chorych , którym zdrowie pozwala przybyć, na Mszę św.  z obrzędem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 17.00.

6. W czwartek  po Mszy św. o godz. 17.00  obowiązkowa zbiórka dla wszystkich kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów!

7. Droga Krzyżowa w każdy piątek W. P.  o godz.16.15 – za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie obowiązkowa próba scholi. Zachęcam kolejne osoby do śpiewania!

8. W piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie  członków KSM-u.

9. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 16.00, za udział w Gorzkich żalach można uzyskać również odpust zupełny.

10. Dzieci proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

11. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Przypominam, że pomaga nam utrzymać kościół w porządku, że ma kto grać i otworzyć kościół.  Z góry więc dziękuję za ofiarność. Bóg zapłać!

12. W przyszłą niedzielę  odpust w Łążynie ku czci św. Walentego, suma o godz. 12.00.

13. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych!

V  Niedziela  zwykła  – 7  luty  2016 r.

7.45.  + Lidia Balicka w rocznicę śmierci

10.30.  + Genowefa i Władysław Dudek w 8 rocznicę śmierci

12.00. + Michalina w 13 rocznicę śmierci i Marcin Ziętko  oraz +Alojzy Wiśniewski

Poniedziałek    (8.02)  godz. 17.00

Za parafian

Wtorek  (9.02) – godz. 17.00

O łaskę wiary dla młodzieży z naszej parafii

Środa Popielcowa (10. 02)

godz. 10.00. O duch wiary i pokuty na czas Wielkiego postu dla wszystkich parafian

godz. 17.00. + Wacław w dniu urodzin i Rafał  Świebodzińscy

Czwartek (11.02) – godz. 17.00

O łaskę zdrowia dla wszystkich chorych z naszej parafii

Piątek  (12.02)  godz. 17.00

O  błogosławieństwo  Boże, opiekę MB, łaskę zdrowia i szczęśliwą operację dla Danuty

Sobota  (13.02)   godz. 16.00

Z podziękowaniem  za otrzymane łaski z prośbą o Boże bł. i opiekę MBNP dla całej rodziny z okazji 40 rocznicy urodzin Wojciecha.

I  Niedziela  Wielkiego postu  – 14  luty  2016 r.

7.45.  + Feliks i Jadwiga Mądrzejewscy w 8 rocznicę śmierci

10.30.  + Kazimierz Kazaniecki w 13 rocznicę śmierci i w dniu urodzin oraz Rodzice z obojga stron

12.00. + Walenty i Urszula Cichoraccy oraz +Felicja, Marian i  Bogdan Sztyrbiccy