Ogłoszenia Duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą (7 lutego 2016) – Warszewice

1. We wtorek godz. 17.00 w Biskupicach obowiązkowe spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

2. W środę rozpoczynamy Wielki post.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta w tym dniu  w ramach jałmużny wielkopostnej. W środę popielcową obowiązuje ścisły post, tzn., że można zjeść tylko jeden posiłek do syta. W Środę popielcową rozpoczynamy tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu i Ducha pokuty. Zachęcam do zrobienia dobrych postanowień wielkopostnych. Od przyszłej niedzieli można odbierać w zakrystii kartki do spowiedzi wielkanocnej.

3. W czwartek  przypada  XXII  światowy Dzień Chorego. Zapraszam serdecznie wszystkich chorych , którym zdrowie pozwala przybyć, na Mszę św. do Biskupic  z obrzędem sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 17.00.

4. W piątek  po Mszy św.  obowiązkowa zbiórka dla wszystkich kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów!

5. Droga Krzyżowa w każdy piątek W. P.  o godz. 17.30 – za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

6. W piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie  członków KSM-u.

7.  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego postu o godz. 15.15, za udział w Gorzkich żalach można uzyskać również odpust zupełny.

8. Dzieci proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali – proszę przynosić książeczki  z tekstami, aby czynnie uczestniczyć w nabożeństwach.

9. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza.   Z góry więc dziękuję za ofiarność. Bóg zapłać!

10. W przyszłą niedzielę  odpust w Łążynie ku czci św. Walentego, suma o godz. 12.00.

11. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Jest też Jaś dla najmłodszych!