Ogłoszenia Duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (14 lutego 2016) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w adoracji Najśw. Sakramentu przed Wielkim Postem. Adorowało nas wielu i mam nadzieję, że kolejna adoracja będzie cieszyć się jeszcze większą frekwencją, by nasza parafia umocniła się w wierze.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś  o godz. 16.00 , mam nadzieję, że wszyscy odczuwamy potrzebę rozważania męki Jezusa, która przyniosła nam zbawienie. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny. Kazania pasyjne będzie głosił od  Ks. Sławomir Marcinkowski wikariusz z Bierzgłowa.  Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.15 . Serdecznie zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Proszę przynosić książeczki do nabożeństwa z tekstami, aktywnie uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

5. Pani Zofii Michoń serdecznie dziękuję za ofiarę na złocenia figur. Bóg zapłać za dar serca! Dopowiem, że w tym tygodniu powinny być gotowe.

6. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z płytą DVD.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby   owocnie przeżyć zbawienny czas Wielkiego Postu.

7. Bardzo serdecznie dziękuję naszym Dekoratorkom i p. Danucie za przygotowanie w kościele dekoracji i obrusów na czas Wielkiego Postu. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

8. Przypominam, że dziś odpust parafialny ku czci św. Walentego w Łążynie. Suma o godz. 12.00.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „AD Gentes”.

10. W piątek po Mszy św. próba scholi, a godz.. 19.30 spotkanie  KSM-u.

I  Niedziela  Wielkiego postu  – 14  luty  2016 r.

7.45.  + Feliks i Jadwiga Mądrzejewscy w 8 rocznicę śmierci

10.30.  + Kazimierz Kazaniecki w 13 rocznicę śmierci i w dniu urodzin oraz Rodzice z obojga stron

12.00. + Walenty i Urszula Cichoraccy oraz +Felicja, Marian i  Bogdan Sztyrbiccy

Poniedziałek    (15.02)  godz. 17.00

Za parafian

Wtorek  (16.02) – godz. 17.00

Za zmarłych kapłanów z naszej parafii

Środa  (17. 02)  – godz. 17.00

O bł. Boże, szczęśliwą operację i łaskę zdrowia dla Marka

Czwartek (18.02) – godz. 17.00

O łaskę zdrowia dla wszystkich chorych z naszej parafii

Piątek  (19.02)  godz. 17.00

+ Bernard Gajtkowski w 3 rocznicę śmierci

Sobota  (20.02) – nie będzie Mszy św.

II  Niedziela  Wielkiego postu  – 21  luty  2016 r.

7.45.  + Ludwik Cichoracki  w  rocznicę śmierci

10.30.  +  Jadwiga Biegalska w dniu urodzin