Ogłoszenia Duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (14 lutego 2016) – Warszewice

1.  Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej!

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś  o godz. 15.15 , mam nadzieję, że wszyscy odczuwamy potrzebę rozważania męki Jezusa, która przyniosła nam zbawienie. Za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny. Kazania pasyjne będzie głosił od  Ks. Sławomir Marcinkowski wikariusz z Bierzgłowa.  Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki Wielkopostnej, która będzie rozdawana na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich żali.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.30 . Serdecznie zachęcam do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny. Proszę przynosić książeczki do nabożeństwa z tekstami, aktywnie uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

4. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z płytą DVD.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby   owocnie przeżyć zbawienny czas Wielkiego Postu.

5. Bardzo serdecznie dziękuję naszym Dekoratorkom i p. Danucie za przygotowanie w kościele dekoracji i obrusów na czas Wielkiego postu. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

6. Przypominam, że dziś odpust parafialny ku czci św. Walentego w Łążynie. Suma o godz. 12.00.                         

7.  W czwartek o godz. 17.00 obowiązkowa próba scholi. Zachęcam kolejne osoby do śpiewania na chwałę Pana Boga!

8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „AD Gentes”.

9. W środę po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministranta.

10. Msze św. w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.00