Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę Wielkiego Postu (28 lutego 2016) – Warszewice

1. Rozpoczynamy dziś nasze rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witam w naszej parafii ks. Łukasza Skarżyńskiego – dyrektora bursy akademickiej w Przysieku. Dzieci ze szkoły w Warszewicach będą miały spotkania od godz. 8.00 do 10.00. Gimnazjaliści rozpoczynają od godz. 11.00 do 13.00. Dla dorosłych nauki będą o godz. 16.30 w Biskupicach i 18.00 w Warszewicach. W środę kolekta jako  dar serca dla ks. Rekolekcjonisty.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek od godz. 16.30  wystawienie N. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

5. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

6. Polecam  kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby nie ustawać w pogłębianiu swojej wiary.

7. P. Heniowi Michoń serdecznie dziękuję za przycięcie drzew w sadzie plebanijnym. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły!