Ogłoszenia Duszpasterskie na V niedzielę Wielkiego Postu (13 marca 2016) – Warszewice

1. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka, polecajmy Jego posługę Bożej Opatrzności i prośmy o potrzebne łaski do prowadzenia Kościoła.

2. Dziś i w przyszłą niedzielę będzie można zakupić palmy wykonane przez Panie z KGW w Biskupicach. Dziękuję za tę inicjatywę!

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam ,że za udział w Gorzkich żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30. Serdecznie zachęcam  do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Za udział w Drodze Krzyżowej można również uzyskać odpust zupełny.

5. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam gorąco do lektury czasopism religijnych , aby owocnie przeżyć pozostałą część Wielkiego Postu.

6. W sobotę  Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojców. W tym dniu przypadają imieniny ks. bpa Józefa, którego polecam waszej pamięci modlitewnej.

7. W piątek o godz. 19.00 obowiązkowe spotkanie KSM-u, a w czwartek o godz. 17.00  obowiązkowa  próba scholi!

8. Nasi ministranci starsi oraz  lektorzy wygrali turniej dekanalny w piłkę halową i jadą na finały diecezjalne 9 kwietnia do Torunia – gratuluję!.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa.  Na wszystkich  Mszach św. poświecenie palm! W Bierzgłowie pod wiatrakiem V Jarmark Wielkanocny.   Kolekta gospodarcza!

10. Można odbierać kartki do spowiedzi wielkanocnej. Serdeczne dziękuję za składane przy tej okazji ofiary – szczególnie na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

11. W sobotę i niedzielę w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowujące do ŚDM – Toruńska Strefa Miłosierdzia. Szczegóły na plakacie!