Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową (20 marca 2016) – Warszewice

1. Dziś Niedziela Palmowa, świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jeruzalem- miasta świętego. Rozpoczynamy dzisiejszym dniem Wielki Tydzień. Bardzo serdecznie proszę, abyśmy przeżyli go w duchu pokuty i wstrzemięźliwości, by głęboko przeżyć radość Zmartwychwstania naszego Pana, w którym mamy udział przez Miłość Boga do nas.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej!

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym  dziś o godz. 15.15. Przypominam, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać  odpust zupełny.

4. Jutro – w poniedziałek – nasza spowiedź wielkanocna. Rano od godz. 9.00 do 9.30, a po południu od godz. 17.00 do 18.00. 

5. W środę odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych w Warszewicach. Początek  od godz. 9.00. Chorych nie objętych comiesięczną posługą, a pragnących przyjąć sakramenty proszę o zgłoszenie w zakrystii.

6. Składam serdeczne podziękowania za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego Bóg zapłać!

7. Polecam  kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Zachęcam  do lektury czasopism  religijnych, aby nie ustawać w pogłębianiu swojej  wiary.

8. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów w środę o godz. 18.00

9. W Wielki Piątek post ścisły. W Wielką Sobotę tradycja postu.

10. W drugi dzień Świąt kolekta tradycyjnie na naszą Katedrę w Toruniu.

11. Wczoraj zmarł  +Grzegorz Blachowski z Biskupic  w  58 roku życia. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.30. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie……. Różaniec w intencji zmarłego dziś i jutro w kościele w Biskupicach o godz. 19.00.

12. Panie z Żywego Różańca proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

13.  W sobotę 9 kwietnia nasz parafialny Caritas wraz z KGW  i Radą Sołecką w Brąchnowie organizuje zabawę, z której dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży. Koszt 70 zł. od osoby, czyli 140 zł. od pary. Wśród uczestników rozlosujemy cenną nagrodę!