Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (27 marca 2016) – Biskupice

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie. Z całego serca dziękuję jednostce straży pożarnej z Brąchnowa za trzymanie straży przy grobie Pańskim. Dziękuję wam za wspaniałe świadectwo wiary i miłości do Boga i ludzi. Niech Jezus zmartwychwstały za wstawiennictwem waszego św. Patrona- św. Floriana błogosławi wam i waszym rodzinom. Bóg zapłać!

3. Dziękuję serdecznie naszym Dekoratorkom za wykonanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Pani Danucie dziękuję bardzo  za przygotowanie obrusów na ołtarze. Niech zmartwychwstały Jezus obdarza was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

4. Bóg zapłać panu Kościelnemu, za  przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia i za prowadzenie ceremonii.

5. Dziękuję serdecznie pani Marzannie, p. Hani i Kamili Pierzchalskim- prowadzącym śpiew podczas ceremonii oraz czytającym, a także naszym ministrantom i lektorom – szczególnie Piotrowi Właśniewskiemu. Bóg zapłać za zaangażowanie!

6. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.   Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

8. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego.   Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność! Osoby, które pragną pojechać na uroczystości odpustowe do Torunia proszę o zapisywanie się u mnie osobiście. Suma o godz. 15.00.

9. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30 do 17.00.

10.  W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 15.00- w godzinie Miłosierdzia na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

11.  9 kwietnia nasz parafialny Caritas wraz z KGW  i Radą Sołecką w Brąchnowie organizuje zabawę, z której dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży. Koszt 70 zł. od osoby, czyli 140 zł. od pary. Wśród uczestników rozlosujemy cenną nagrodę!

INTENCJE  MSZALNE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  27  marca  2016 r.

6.00. Msza św. Rezurekcyjna w intencji Parafian 

10.30. Z  podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MBNP dla Kacpra w 8 rocz.  urodzin  i  Karolinki w 4 rocz. urodzin

12.00. Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Bożeny i Marka Pszenicznych  z okazji 30– tej rocznicy małżeństwa

Poniedziałek Wielkanocny  28  marca 2016 r.

7.45. +  Rafał i Wacław Świebodzińscy oraz  +Maryla i Tadeusz Ordon

10.30. +Radek i Marian Socha oraz Tadeusz Kardas

12.00. + Stanisławę w 6 rocz. śmierci i Jana Noworackich

Wtorek (29 .03)  godz. 17.00

+ Edwin Boniecki

Środa (30.03) godz. 17.00

+  Dominika Janowska  w 3 r. śmierci

Czwartek (31.03) godz. 17.00

+Jan Zakrzewski, Rodzice Zakrzewscy i Gęckowscy

Piątek (1.04)  – godz. 17.00

+Kazimiera i Zdzisław Okońscy

Sobota  (2. 04)  – godz. 16.00

O bł. Boże dla rolników na prace wiosenne i dobre plony, o pokój na świecie oraz o bł. Boże w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 3  kwietnia  2016 r.

7.45.  +Anna w rocznicę  urodzin oraz Kazimierz i Tadeusz Błachnio 

10.30. + Leokadia i Apolinary Wiśniewscy

12.00. + Regina w 10 rocznicę śmierci  Florian Grabowscy oraz +Zofia Stiller