Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego (27 marca 2016) – Warszewice

1. Pan zmartwychwstał, wesel się rozpromieniona ziemio! W tym Dniu wspaniałym, składam wszystkim moim kochanym parafianom i przybyłym gościom z całego serca  życzenia wszelkiej pomyślności a nade wszystko, by blask zmartwychwstałego Jezusa opromieniał  każdy dzień waszego życia, wszystkie wasze pragnienia, waszą pracę i modlitwę. Szczęść Wam Boże!

2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim za udział w ceremoniach Wielkiego Tygodnia, szczególnie za dar adoracji Jezusa uwięzionego i leżącego w grobie. Bóg zapłać!

3, Dziękuję serdecznie p. Ilonie Sołtysiak za wykonanie Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas. Pani Danucie dziękuję za wszelkie prace. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły! Paniom Elżbiecie i  Barbarze dziękuję za posprzątanie kościoła na świętowanie. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły!  Niech zmartwychwstały Jezus obdarza was i waszych bliskich potrzebnymi łaskami!

4. Bóg zapłać naszemu Lektorowi – Piotrowi Właśniewskiemu za prowadzenie ceremonii  Wielkiego Tygodnia.

5. Dziękuję serdecznie pani Marzannie i scholi oraz czytającym, a także naszym ministrantom, Bóg zapłać za zaangażowanie!

6. Przypominam, że  kolekta w drugi dzień świąt  przeznaczona jest na renowację Katedry w Toruniu. Bóg zapłać za ofiarność!

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia.   Zachęcam bardzo do lektury naszej prasy katolickiej, aby równoważyć wpływ masowych wydawnictw laickich.

8. Za tydzień – Niedziela Miłosierdzia Bożego.   Tradycyjnie w tym dniu  zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność! Osoby, które pragną pojechać na uroczystości odpustowe do Torunia proszę o zapisywanie się u mnie osobiście. Suma o godz. 15.00.

9. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00 do 17.30.

10.  9 kwietnia nasz parafialny Caritas wraz z KGW  i Radą Sołecką w Brąchnowie organizuje zabawę, z której dochód przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży. Koszt 70 zł. od osoby, czyli 140 zł. od pary. Wśród uczestników rozlosujemy cenną nagrodę! Zapisy u pani Marzeny Kukowskiej.

11. W tym tygodniu  Msza św. w piątek o godz. 17.30