Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę Wielkanocy (10 kwietnia 2016) – Warszewice

1. Dziś przypada 6. rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach wszystkie ofiary. Dobry Jezu a nasz Panie…….

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Słowo Boże pozwala nam zbliżać się do Boga, więc skorzystajmy z tego daru! Niech Pismo Święte znajdzie godne miejsce w naszych domach!

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia . Niech dobra lektura umacnia nas w wierze w Zmartwychwstałego Jezusa.

4. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszam na spotkanie Rodziców i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, ze wzg. na zaistniałą sytuację obecność obowiązkowa!

5. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  Obecność obowiązkowa!                

6. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczniemy  tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

7. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Polecam ją waszej ofiarności!  W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kropielnice do naszych domów, aby w ten sposób uczcić 1050 rocznicę Chrztu Polski i powrócić do pięknej tradycji przeżegnania się wodą święconą wychodząc z domu, co było jeszcze niedawno naszym polskim zwyczajem!

8. W piątek i sobotę odbędą się w Toruniu Mistrzostwa Polski Księży w piłce halowej. Zapraszam do kibicowania  drużynie księży z naszej diecezji. Plakat informacyjny w kruchcie. Informacje również w Internecie.

9. Wczoraj w Toruniu odbyły się Mistrzostwa naszej diecezji w piłce halowej ministrantów i lektorów. Nasi ministranci na poziomie gimnazjum zostali Mistrzami Diecezji Toruńskiej wygrywając wszystkie mecze. Serdecznie Im gratuluję! Dziękuję pani  Izie Siemienieckiej i Marysi Brzoska za pomoc w transporcie na zawody naszych zawodników. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!  Nasza drużyna wygrywając zawody pojedzie reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwa polski LSO w Rzeszowie w dniach 1 i 2 maja.

10. W kruchcie wywiesiłem plakat z informacją o Mszy św. dla przedsiębiorców.

11. W minionym tygodniu na miejsce spoczynku na naszym cmentarzu odprowadziliśmy  + Bronisławę Małek z Biskupic – lat 86;  +Franciszka Ludwik  z Brąchnowa – lat 84 oraz  +Joannę Katlewską z Brąchnowa – lat 87.  Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie….

INTENCJE  MSZALNE

III  Niedziela Wielkanocna 10  kwietnia  2016 r.

7.45.  + Walenty Adamski w 22  r.  śm.  oraz zmarli z rodziny Obodzińskich 

10.30. + Edward Streich oraz Bożena i Konrad Przybyszewscy

12.00. + Sabina i Tadeusz Medoń

Poniedziałek   (11.04 ) godz. 17.00

W intencji młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania

Wtorek (12.04)  godz. 17.00 

W intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Środa (13.04)  godz. 17.00

+ Marian Socha w 9 rocznicę  śmierci

Czwartek (14.04)  godz. 17.00

+ Stanisław Matłosz  w  rocznicę śmierci

Piątek (15.04)  – godz. 10.00

Msza św. dziękczynna  w  1050. rocznicę Chrztu Polski

Sobota  (16. 04)  godz. 13.00

O bł. Boże, opiekę MB i Anioła Stróża dla Dominiki Marceliny Małek w dniu Chrztu św.

IV  Niedziela Wielkanocna 17  kwietnia  2016 r.

7.45.  + Jan w rocz. śm. i Genowefa Zając 

10.30. + Walerian Łuczak

12.00. + Stanisławę i Józefa Masiczak