Ogłoszenia Duszpasterskie na III niedzielę Wielkanocy (10 kwietnia 2016) – Warszewice

1. Dziś przypada 6 rocznica katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Polecajmy Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach wszystkie ofiary. Dobry Jezu a nasz Panie…….

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Słowo Boże pozwala nam zbliżać się do Boga, więc skorzystajmy z tego daru! Niech Pismo Święte znajdzie godne miejsce w naszych domach!

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia . Niech dobra lektura umacnia nas w wierze w Zmartwychwstałego Jezusa.

4. W poniedziałek o godz. 17.00, do Biskupic w zapraszam na spotkanie Rodziców i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, ze wzg. na zaistniałą sytuację obecność obowiązkowa!

5.  Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczniemy  tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

6. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Polecam ją waszej ofiarności! W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kropielnice do naszych domów, aby w ten sposób uczcić 1050 rocznicę Chrztu Polski i powrócić do pięknej tradycji przeżegnania się wodą święconą wychodząc z domu, co było jeszcze niedawno naszym polskim zwyczajem!

7.  W piątek i sobotę odbędą się w Toruniu Mistrzostwa Polski Księży w piłce halowej. Zapraszam do kibicowania  drużynie księży z naszej diecezji. Plakat informacyjny w gablocie. Informacje również w Internecie.

8. Wczoraj w Toruniu odbyły się Mistrzostwa naszej diecezji w piłce halowej ministrantów i lektorów. Nasi ministranci na poziomie gimnazjum zostali Mistrzami Diecezji Toruńskiej wygrywając wszystkie mecze. Serdecznie Im gratuluję! Dziękuję pani  Izie Siemienieckiej i Marysi Brzoska za pomoc w transporcie na zawody naszych zawodników. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!  Nasza drużyna wygrywając zawody pojedzie reprezentować naszą diecezję na Mistrzostwa polski LSO w Rzeszowie w dniach 1 i 2 maja.

9. W minionym tygodniu na miejsce spoczynku na naszym cmentarzu odprowadziliśmy  + Bronisławę Małek z Biskupic – lat 86;  +Franciszka Ludwik  z Brąchnowa – lat 84 oraz  +Joannę Katlewską z Brąchnowa – lat 87.  Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu a nasz Panie….

10. Msza św. w tym tygodniu tylko w środę z Nowenną do MBNP o godz. 16.00