Ogłoszenia Duszpasterskie na VI niedzielę Wielkanocy (1 maja 2016) – Biskupice

1. Rozpoczynamy dziś miesiąc Maryjny – maj. Zapraszam gorąco na nabożeństwa majowe o godz. 17.00 w łączności ze Mszą św.  oraz o godz. 19.00 przy figurze MB w Brąchnowie. Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki majowej – jest to ostatnia okazja do wylosowania darmowej wycieczki nad morze.

2. W poniedziałek i środę odbędzie się procesja z błogosławieństwem pól, zasiewów i pastwisk – tzw. Dni Krzyżowe. Zapraszam do udziału w modlitwie wszystkich,  którym  zależy na dobrych urodzajach.

3. We wtorek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i 225 rocznica Uchwalenia Konstytucji  3 majowej. Polecajmy naszą Ojczyznę opiece Matki Bożej naszej Królowej! Msze św. w porządku niedzielnym.  Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych, kościelnych i maryjnych.

4. W środę wspomnienie św. Floriana  – patrona Strażaków. W wszystkim druhom i druhnom z jednostek w Biskupicach i Brąchnowie składam najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za wszelkie dobro które czynicie,  i polecam Was opiece świętego patrona! Uroczysta Msza św. odbędzie się w sobotę o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich zapraszam !

5. Bardzo serdecznie dziękuję   wszystkim, którzy dbają o przydrożne krzyże i figury w naszej parafii. Bóg zapłać za żywą miłość do Pana Boga i Maryi!

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołanie do stanu duchownego. W I piątek od godz. 16.30 do 17.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. W I sobotę o godz. 9.00 wraz z Rodziną Fatimską zapraszam na Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

7. W i piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych – od godz. 8.30.

8. Bardzo serdecznie dziękuję p. Karolowi i Grzegorzowi za skoszeniu trawy wokół kościoła i starej plebanii . Bóg zapłać za okazaną pomoc!

9. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia.  Niech ta dobra lektura umocni nas w mężnym kroczeniu z Jezusem i Maryją przez życie.

10. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

11. Panie Zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.       

13. Naszą młodzież zachęcam do udziału w spotkaniu młodych w Lednicy. Plakat w gablocie przed kościołem. Bliższych informacji udzielą również Hania i Kamila Pierzchalskie.

14. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Wioleta Owsian z Warszewic oraz Tomasz  Paszkiewicz  z Torunia – zapowiedź trzecia oraz Marzec Joanna z Brąchnowa i Michał Głazik z Brąchnowa zapowiedź druga. Kto wiedziałby o  przeszkodach istniejących między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

VI  Niedziela Wielkanocna 1  maja  2016 r.

7.45. + Bronisławę Małek- int. od rodziny Hofman i wnuczka Jacka z żoną. 

10.30.  Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Doroty i Sławomira Pierzchalskich w 24 rocz. ślubu

12.00. + Marta w  rocznicę śmierci i Franciszek Żelazko

Poniedziałek   (2.05 ) godz. 17.00

O bł. Boże dla pracy naszych  rolników  prosząc o dobre  plony.

Wtorek (3.05)  – Uroczystość MB Królowej Polski

7.45. + Marta, Alojzy i Felicja Puczkarscy oraz +Zygmunt Frąckiewicz 

10.30. +Marian Kowalski, Rodzice Mądrzejewscy i zm. z rodz. Reszkowskich

12.00. + Bernard Gajtkowski i Rodzice z obojga stron

Środa (4.05)  godz. 17.00

+ ks. Zygmunt Szulc, +ks. Jan Jakubiak  i +ks. Andrzej Lewandowski – int. od Żywego Różańca

Czwartek (5.05)  godz. 17.00

+Bronisława Małek w 30 dniu po śmierci

Piątek (6.05)  – godz. 17.00

+ Marianna, Józef, Bolesław i Ewa Górscy

Sobota  (7. 05)  godz. 10.00

O bł. Boże i opiekę MB dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., Ojczyzny i Kościoła, Strażaków i Rolników oraz na ŚDM.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  8  maja  2016 r.

7.45.  + Marek Rybicki w 7 rocznicę śmierci 

10.30. + Rodzice Przybyszewscy i Syroccy

12.00. + Mieczysław Syrocki  w 7 r. śm. rodzice Syroccy i jabłońscy oraz +Małgorzata Bąk