Ogłoszenia Duszpasterskie na VI niedzielę Wielkanocy (1 maja 2016) – Warszewice

1. Rozpoczynamy dziś miesiąc Maryjny – maj. Zapraszam gorąco na nabożeństwa majowe o godz. 18.00  przy figurze MB, a w piątek w łączności ze Mszą św. Dzieci i młodzież proszę o gromadzenie wyklejanki majowej – jest to ostatnia okazja do wylosowania darmowej wycieczki nad morze.

2. We wtorek – 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski i 225 rocznica Uchwalenia Konstytucji  3 majowej. Polecajmy naszą Ojczyznę opiece Matki Bożej naszej Królowej! Msze św. w porządku niedzielnym.  Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych, kościelnych i maryjnych.

3. Bardzo serdecznie dziękuję   wszystkim, którzy dbają o przydrożne krzyże i figury w naszej parafii. Bóg zapłać za żywą miłość do Pana Boga i Maryi!

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołanie do stanu duchownego. W I piątek od godz. 17.00 do 17.30 wystawienie Najświętszego sakramentu i okazja do spowiedzi św. 

5. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych – od godz. 8.30.

6. Polecam kolejny numer Niedzieli.  Niech ta dobra lektura umocni nas w mężnym kroczeniu z Jezusem i Maryją przez życie.

7. W środę po Majowym  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. Panie z Żywego Różańca  proszę o odebranie Zwiastunów Różańcowych.

9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.       

10. Naszą młodzież zachęcam do udziału w spotkaniu młodych w Lednicy. Plakat w gablocie przed kościołem.

11. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:  Wioleta Owsian z Warszewic oraz Tomasz  Paszkiewicz  z Torunia – zapowiedź trzecia oraz Marzec Joanna z Brąchnowa i Michał Głazik z Brąchnowa zapowiedź druga. Kto wiedziałby o  przeszkodach istniejących między narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

12. Msza św. we wtorek o godz. 9.15. i piątek o godz. 17.30