Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (8 maja 2016) – Biskupice

1. W piątek przypada 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej i 35 rocznica zamach na życie JPII. Z tej okazji  zapraszam wszystkich  na procesję o godz. 20.00 z placu obok Gimnazjum w Brąchnowie im. św. JPII do kościoła w Biskupicach. Podczas procesji odprawimy Nabożeństwo Majowe W tym czasie dla tych, którzy nie mogą daleko iść, będzie adoracji Najświętszego sakramentu oraz modlitwa Różańcowa, o którą prosiła MB Fatimska.  O poprowadzenie tej modlitwy proszę Rodzinę Fatimską! Po procesji wszystkich zapraszam na  pieczenie kiełbasek przy ognisku – udzielam jednocześnie dyspensy dla uczestników procesji i adorujących.  Wszystkich członków Rodziny Fatimskiej i sympatyków zapraszam na spotkanie przy wspólnym stole do plebanii w piątek o godz. 10.30.

2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe i Nowennę do Ducha św. codziennie o godz. 17.00 w kościele i o godz.. 19.00 w Brąchnowie przy figurze MB z wyjątkiem piątku.

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z płytą DVD. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć  z Jezusem przez nasze życie aż do nieba, gdzie poszedł przygotować nam mieszkanie!

4.  W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. Proszę serdecznie o ile to możliwe, aby wybrać Mszę poranną lub o godz. 12.00, by dać miejsca zaproszonym gościom. Bóg zapłać za wyrozumiałość! Spowiedź dla dzieci, ich rodzin i wszystkich chętnych w sobotę o godz. 9.30.

5. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry dziękuję za ofiarność!

6. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha św. , która kończy okres wielkanocny. Przypominam o oddaniu kartek od spowiedzi wielkanocnej.

7. We wtorek  o godz. 16.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. Zachęcam i przypominam  o spotkaniu młodych w Lednicy. Wyjazd organizuje KSM – koszt 39 zł.

9. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli wyjazd naszych ministrantów do Rzeszowa. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary p. Jackowi Kowalskiemu, Radkowi  Mucha i Wojciechowi Piórkowskiemu. Szczególne podziękowania kieruję do firmy „Wrzos” za wsparcie finansowe wyjazdu, a p. Romanowi za opiekę i kierowanie drużyną podczas zawodów. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły!

10. W miniony czwartek odbył się pogrzeb +Józefy Rapackiej z Brąchnowa –lat 60. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……………

INTENCJE  MSZALNE

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  8  maja  2016 r.

7.45.  + Marek Rybicki w 7 rocznicę śmierci 

10.30. + Rodzice Przybyszewscy i Syroccy

12.00. + Mieczysław Syrocki  w 7 r. śm. rodzice Syroccy i Jabłońscy oraz +Małgorzata Bąk

Poniedziałek   (2.05 ) godz. 17.00

O bł. Boże i opiekę Aniołów Stróżów dla Kingi i Kornelii z okazji 1 rocznicy urodzin

Wtorek (3.05)   godz. 17.00  

+ Franciszek Ludwik w 30 dniu po pogrzebie

Środa (4.05)  godz. 17.00

+ Alojzy i Helena Sztyrbiccy  i +Małgorzata Dobrzalska

Czwartek (5.05)  godz. 17.00

+Maria Kościelska

Piątek (6.05)  – godz. 17.00

+ Joanna Katlewska w 30 dniu po pogrzebie

Sobota  (7. 05)  godz. 17.00

+Bronisława Małek – intencja  od  III  Róży Różańcowej

Uroczystość Zesłania Ducha św.  15  maja  2016 r.

7.45.  + Sławomir i rodzice Świeczkowscy 

10.00. W intencji Dzieci I Komunijnych

12.00. + wolna