Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (8 maja 2016) – Warszewice

1. W piątek przypada 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej i 35 rocznica zamach na życie JPII. Z tej okazji  zapraszam wszystkich  na procesję o godz. 20.00 z placu obok Gimnazjum w Brąchnowie im. św. JPII do kościoła w Biskupicach. Podczas procesji odprawimy Nabożeństwo Majowe. W tym czasie dla tych, którzy nie mogą daleko iść, będzie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa Różańcowa, o którą prosiła MB Fatimska.  O poprowadzenie tej modlitwy proszę Rodzinę Fatimską! Po procesji wszystkich zapraszam na  pieczenie kiełbasek przy ognisku – udzielam jednocześnie dyspensy dla uczestników procesji i adorujących.

2. Zapraszam na Nabożeństwa Majowe i Nowennę do Ducha św. codziennie o godz. 18.00 przy Grocie MB, a w środę w kościele.

3. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia – dziś z płytą DVD. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć  z Jezusem przez nasze życie aż do nieba, gdzie poszedł przygotować nam mieszkanie!

4.  W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00.  Spowiedź dla dzieci, ich rodzin i wszystkich chętnych w sobotę o godz. 9.30 w Biskupicach.

5. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry dziękuję za ofiarność!

6. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres wielkanocny. Przypominam o oddaniu kartek od spowiedzi wielkanocnej.

7. W środę po Mszy św. o godz. 18.00  spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

8. Zachęcam i przypominam  o spotkaniu młodych w Lednicy. Wyjazd organizuje KSM – koszt 39 zł.

9.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli wyjazd naszych ministrantów do Rzeszowa. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary p. Jackowi Kowalskiemu, Radkowi  Mucha i Wojciechowi Piórkowskiemu. Szczególne podziękowania kieruję do firmy „Wrzos” za wsparcie finansowe wyjazdu, a p. Romanowi za opiekę i kierowanie drużyną podczas zawodów. Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły!

10. W miniony czwartek odbył się pogrzeb +Józefy Rapackiej z Brąchnowa – lat 60. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu, a nasz Panie……………