Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego (15 maja 2016) – Biskupice

1. Dziś dzień I Komunii św. naszych dzieci. Polecam ich waszej pamięci modlitewnej. Wraz z dziećmi I Komunijnymi zapraszam na Biały Tydzień, by dziękować za dar zjednoczenia z Jezusem przez Eucharystię!  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przygotowania otoczenia i kościoła na naszą dzisiejszą Uroczystość.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.   

2. Dziękuję serdecznie za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca!

3. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres wielkanocny. Do następnej niedzieli – Trójcy Przenajświętszej – trwa jeszcze czas  Komunii Wielkanocnej. Proszę o oddanie kartek od spowiedzi, abym mógł sporządzić  sprawozdanie.

4. Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła.  Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, którym sami jesteśmy!

5. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św.  w kościele o  godz. 17.00 i w Brąchnowie o godz. 19 przy kaplicy MB.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Procesji Fatimskiej i za miłą atmosferę podczas ogniska. Bóg zapłać za postawę wdzięczności wobec MB i Świętego JPII.  Serdecznie dziękuję p. Agacie i Marcinowi Banasik za ofiarowane kiełbaski, chleb i dodatki na ognisko. Bóg zapłać za dar serca!

7. Pragnę ogłosić, że  I Komunia w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii 21 maja.

8. Bardzo serdecznie dziękuję p. Sławkowi Okońskiemu za naprawienie i podłączenie wody przy wejściu do starej plebanii. Bóg zapłać!

9. Bardzo serdecznie dziękuję p. Karolowi i Grzegorzowi za wykoszenie trawy wokół kościoła i groty MB. Bóg zapłać za poświęcony cza i środki!

10. Bardzo serdecznie dziękuję p. Marianowi Zakrzewskiemu za umieszczenia złamanego krzyża na wieży naszego kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

11. Serdecznie dziękuję p. Jackowi Hoffman za polutowanie kuli przy krzyżu , która mocno została uszkodzona, a p. Kasi za pomalowanie. Bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki! p. Jackowi dziękuję również za wykonanie i naprawienie zawiasu przy gablocie przed kościołem, a p. Karolowi Mądzielewskiemu za dorobienia zamknięć przy gablocie. Bóg zapłać za życzliwą pomoc!

12. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

13. Zachęcam i przypominam  o spotkaniu młodych w Lednicy. Wyjazd organizuje KSM – koszt 39 zł.

14. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Tomasz Przybyszewski z Brąchnowa oraz Anna Stopikowska z Zegartowic – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są przeszkody istniejące między narzeczonymi każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

INTENCJE  MSZALNE

Uroczystość Zesłania Ducha św.  15  maja  2016 r.

7.45.  + Sławomir i rodzice Świeczkowscy 

10.00..W intencji Dzieci I Komunijnych

12.00. + Małgorzata Bąk

Poniedziałek   (16.05 ) godz. 17.00

+Agnieszka i Zbigniew Bożejewicz

Wtorek (17.05)   godz. 17.00  

+ Maria, Marta i Adam Kościelscy

Środa (18.05)  godz. 17.00

+ Marta i Karol Wuttge

Czwartek (19.05)  godz. 17.00

+ Krystyna Skiba w 12 rocznicę  śmierci i Rodzice z obojga stron

Piątek (20.05)  – godz. 17.00

1/ + Lech Dąbrowski w 1. rocznicę śmierci

2/ O szczęśliwy zabieg i szybki powrót do zdrowia dla dawcy i biorcy szpiku

Sobota  (21. 05)  godz. 17.00

+ Feliks w 13 rocznicę śmierci i Klara Dykowscy

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22  maja  2016 r.

7.45.  + Zygmunt w 22 rocznicę śmierci i Febronia Lewandowscy 

10.30. + Edward Streich  oraz  Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Walerian Łuczak oraz zmarli z rodziny Łuczak i Gęckowskich