Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Zesłania Ducha Świętego (15 maja 2016) – Warszewice

1. Dziś dzień I Komunii św. naszych dzieci. Polecam ich waszej pamięci modlitewnej. Wraz z dziećmi I Komunijnymi zapraszam na Biały Tydzień, by dziękować za dar zjednoczenia z Jezusem przez Eucharystię!  Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknego przygotowania otoczenia i kościoła na naszą dzisiejszą Uroczystość.  Bóg zapłać za poświęcony czas, środki i siły.

2. Dziękuję serdecznie za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej. Bóg zapłać za dar serca!

3. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres wielkanocny. Do następnej niedzieli – Trójcy Przenajświętszej – trwa jeszcze czas  Komunii Wielkanocnej. Proszę o oddanie kartek od spowiedzi, abym mógł sporządzić  sprawozdanie.

4. Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek – przypada święto Matki Kościoła.  Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji Kościoła, którym sami jesteśmy!

5. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszam na  nabożeństwa majowe, codziennie w łączności ze Mszą św. – Biały Tydzień –  w kościele o  godz. 18.00.

6.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Procesji Fatimskiej i za miłą atmosferę podczas ogniska. Bóg zapłać za postawę wdzięczności wobec MB i Świętego JPII.  Serdecznie dziękuję p. Agacie i Marcinowi Banasik za ofiarowane kiełbaski, chleb i dodatki na ognisko. Bóg zapłać za dar serca!

7.  Pragnę ogłosić, że  I Komunia w przyszłym roku odbędzie się w naszej parafii 21 maja.

8. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia. Niech ta lektura pomoże  nam kroczyć za Jezusem w mocy Ducha św. przez całe nasze życie.

9.  Zachęcam i przypominam  o spotkaniu młodych w Lednicy. Wyjazd organizuje KSM – koszt 39 zł.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Tomasz Przybyszewski z Brąchnowa oraz Anna Stopikowska z Zegartowic – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są przeszkody istniejące między narzeczonymi każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

11.  Nabożeństwo Majowe z wręczeniem pamiątek dzieciom I Komunijnym w kościele o godz. 16.00.