Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (22 maja 2016) – Biskupice

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy czas Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2. W poniedziałek  i wtorek  o godz.. 16.30 odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały dzieciom podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

3. We wtorek po Majowym i Mszy św. obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów oraz ministrantów i kandydatów na ministranta!

4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą o godz. 8.00 i 10.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy Państwa: Bonieckich, Kurkowskich, Wilińskich,  i Borek – wraz z sąsiadami. Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych strażaków o poniesienie baldachimu. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.  W tym dniu przypada Dzień Matki – wszystkim Mamom już dziś składam  najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i opieki MB. Szczęść Boże kochanym Mamom!

5. Polecam kolejny numer Niedzieli  i Jasia.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

6. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniu Uroczystości I Komunii św. , a szczególnie naszym kochanym Dekoratorkom,  p. Danucie Balickiej, Alinie Jonatowskiej,   p. Marzannie, p. Teresie Wilińskiej za ofiarowane chlebki, paniom Melanii i Elżbiecie Gajtkowskim oraz Czesławie Syrockiej za piękne girlandy i wianki.  Bóg zapłać  wszystkim  za wniesione dobro!

7. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe o godz. 17.00 w kościele i 19.00 w Brąchnowie  przy figurce MB– maj się kończy a wielu ani raz nie uczestniczyło w tym pięknym nabożeństwie.

8. W miniony piątek w Chełmży odbył się pogrzeb +Krzysztofa Balcerowicza z Warszewic – lat 50. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu …..

9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 , zapraszam wszystkich na Mszę św.,  podczas której będę dziękował Panu Bogu i Wszystkim, których Bóg postawił na mojej kapłańskiej drodze z okazji 25. rocznicy Święceń Kapłańskich. Po Mszy św. w imieniu Organizatorów  zapraszam wszystkich na poczęstunek do Świetlicy Wiejskiej w Biskupicach.  Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowennę do Ducha św. przed Bierzmowaniem.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Tomasz Przybyszewski z Brąchnowa oraz Anna Stopikowska z Zegartowic – zapowiedź druga. Jeśli znane są przeszkody istniejące między narzeczonymi każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

 

INTENCJE  MSZALNE

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 22  maja  2016 r.

7.45.  + Zygmunt w 22 rocznicę śmierci i Febronia Lewandowscy

10.30. + Edward Streich  oraz  Marcin i Waldemar Syroccy

12.00. + Walerian Łuczak oraz zmarli z rodziny Łuczak i Gęckowskic

 

Poniedziałek   (23.05 ) godz. 17.00

+Teresa w 10 r. śmierci  i  Wacław Tchorzewscy

 

Wtorek (24.05)   godz. 17.00  

+ Józef Jeliński w dniu urodzin

 

Środa (25.05)  godz. 17.00

+ Rafał Świebodziński w dniu urodzin

 

Czwartek (26.05)  – Boże Ciało

godz. 8.00. +Alojzy Przybyszewski w miesiąc po śmierci

godz. 10.00. Za parafian

 

Piątek (27.05)  – godz. 17.00

+ Ludwikę i Konstantego Kotkiewicz  i zmarli  z rodziny Kotkiewicz

 

Sobota  (28. 05)  godz. 17.00

+ Stefan Szreder  w  rocznicę śmierci i zm. z rodziny Szreder i Okońskich

 

IX  Niedziela zwykła 29  maja  2016 r.

9.00. +Teresa Kowalska z okazji Dnia Matki

12.00. Msza św. dziękczynna w 25 rocznicę Święceń Kapłańskich