Ogłoszenia Duszpasterskie na uroczystość Trójcy Przenajświętszej (22 maja 2016) – Warszewice

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy czas  Komunii św. wielkanocnej. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z daru Sakramentu Pokuty i Eucharystii!

2. W poniedziałek  i wtorek  po Majowym odbędzie się próba dla dziewcząt, które będą sypały kwiatki,  dawały sygnały dzwonkiem oraz pomagały dzieciom podczas procesji Bożego Ciała. Proszę wszystkich o pomoc w zbieraniu  kwiatów do sypania. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać!

3. We wtorek po Majowym  obowiązkowa zbiórka dla wszystkich  ministrantów i kandydatów na ministranta!

4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. będzie o godz.  12.00, po której wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Bardzo serdecznie proszę tradycyjnie o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz przy posesji p. Bajerskiej – o przygotowanie proszę Rodziny od państwa Sztejkowskich do J.A. Bajerskich. Drugi ołtarz przy sklepie państwa Szatkowskich- o przygotowanie proszę najbliższych sąsiadów i mieszkańców  ul. Ks. Inf. Groszkowskiego.  Trzeci ołtarz przy blokach – proszę o przygotowanie Rodziny dzieci I Komunijnych. Czwarty ołtarz przy grocie MB – tradycyjnie przygotowują pannie z Żywego Różańca.  Proszę serdecznie o udekorowanie okien naszych domów, nie tylko tam gdzie przechodzi procesja, ale wszędzie, aby manifestować swoją wiarę i miłość do Jezusa, który powiedział „ kto przyzna się do mnie przed ludźmi do tego ja przyznam się przed moim Ojcem”. Proszę o udział poczty sztandarowe. Tradycyjnie proszę naszych strażaków o poniesienie baldachimu. Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności ze Mszą św. Mam nadzieję, że Pan Jezus przejdzie bardzo uroczyście drogami naszej parafii i ześle obfite błogosławieństwo.    W tym dniu przypada Dzień Matki – wszystkim Mamom już dziś składam  najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i opieki MB. Szczęść Boże kochanym Mamom!

5. Polecam kolejny numer Niedzieli  i Jasia.  Niech ta lektura pomoże nam z odwagą kroczyć przez życie za Eucharystycznym Jezusem.

6. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa majowe o godz. 18.00  przy figurce MB – maj się kończy a wielu ani raz nie uczestniczyło w tym pięknym nabożeństwie.

7. W miniony piątek w Chełmży odbył się pogrzeb +Krzysztofa Balcerowicza  – lat 50. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu …..

8.  Za dwa tygodnie  nasz Odpust ku czci NSPJ, Sumie  będzie przewodniczył ks. Dariusz Kunicki proboszcz Grudziądzkiej fary.  Podczas tej Mszy będę dziękował Panu Bogu i Wszystkim, których Bóg postawił na mojej kapłańskiej drodze z okazji 25 rocznicy Święceń Kapłańskich. Będziemy również gościć w koncelebrze naszego ziomka o. Benedykta Mądrzejewskiego, który będzie świętował 40 rocznicę święceń Kapłańskich. Będziemy również wspominać 10 rocznicę przejścia do parafii Biskupice i 5 rocznicę konsekracji naszego kościoła.  Po południu zapraszam na wspólne świętowanie podczas festynu!

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowennę do Ducha św. przed Bierzmowaniem.

10. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Tomasz Przybyszewski z Brąchnowa oraz Anna Stopikowska z Zegartowic – zapowiedź druga. Jeśli znane są przeszkody istniejące między narzeczonymi każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.