Ogłoszenia Duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą (29 maja 2016) – Biskupice

1. Trwa oktawa Bożego Ciała, na którą gorąco zapraszam. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszym dekoratorkom za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu, feretronów i  sztandarów. Bóg zapłać!  Dziękuję całej służbie liturgicznej za przygotowanie i poprowadzenie procesji. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W czwartek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła!

2. Dziś  rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha św. przed Bierzmowaniem, które odbędzie się 6czerwca o godz. 18.00. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich pragnących przystąpić do tego Sakramentu w poniedziałek o godz. 17.00.

3. We wtorek ostatnie nabożeństwo Majowe. Osoby, które zebrały co najmniej 15 obrazków zapraszam do udziału w losowaniu nagrody w postaci darmowego wyjazdu nad morze.  W tym dniu liturgiczne święto Nawiedzenia NMP.

4. W środę rozpoczynamy czerwiec i jednocześnie nabożeństwa ku czci NSPJ, na które serdecznie zapraszam. W tym dniu przypada Dzień dziecka. Wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia byście mogły wzrastać w miłości i pokoju. Szczęść Wam Boże!

5. W tym tygodniu przypadają Dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek od godz. 16.15 do 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską  zapraszam o godz. 9.00 na Różaniec przed wystawionym N. Sakr.

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.  W związku z tym Msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 i 10.00.  Z okazji odpustu w  Warszewicach od godz. 16.00 zapraszam na festyn.

7.  W piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie dla członków KSM-u.

8. Polecam kolejny numer Niedzieli i Jasia dla najmłodszych. Niech ta dobra lektura będzie źródłem pogłębienia naszej mądrości.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek z okazji Święta Dziękczynienia – na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

10. W miniony piątek  na miejsce spoczynku na naszym cmentarzu odprowadziliśmy  +Adelę Ossowską z Warszewic – lat 64. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu , a nasz Panie…

INTENCJE  MSZALNE

IX  Niedziela zwykła 29  maja  2016 r.

9.00. +Teresa Kowalska z okazji Dnia Matki 

12.00. Msza św. dziękczynna w 25 rocznicę Święceń Kapłańskich

Poniedziałek   (30.05 )

godz. 16.00  + Lucyna Afrykańska

godz. 17.00  + Bronisławę Szopa w rocznicę śmierci

godz. 17.00. W intencji dzieci, które przed rokiem po raz pierwszy przystąpiły do I Komunii św.

Wtorek (31.05)   godz. 17.00  

+ Konstancja, Jan, Teresa, Stanisław i Franciszek Podwojscy

Środa (1.06)  godz. 17.00

+ Aniela Grzecznowska z okazji imienin

Czwartek (2.06)  godz. 17.00

+ Bernard, Adam , Stanisławę i Martę Gajtkowskich

Piątek (3.06)  – godz. 17.00

+ Grażyna i Kazimierz Szymańscy  oraz  +Bernard  Gajtkowski

Sobota  (4. 06)

godz. 10.00. W intencji młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania oraz  o potrzebne łaski na ŚDM w Krakowie

godz. 17.30. Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Barbary i Stefana Mądraszewskich z okazji 25. rocznicy małżeństwa.

X  Niedziela zwykła  – 5 czerwca  2016 r.

8.00. + Regina w 12. r. śm. i Mieczysław Piątkowscy oraz zm. z rodziny Piątkowskich i Śliwińskich

10.00. +Teresa Kowalska oraz +Konrad i Bożena Przybyszewscy