Ogłoszenia Duszpasterskie na IX niedzielę zwykłą (29 maja 2016) – Warszewice

1. Trwa oktawa Bożego Ciała.  Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim za udział w procesji, a szczególnie dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatków. Dziękuję naszym dekoratorkom za piękne udekorowanie naszego kościoła! Bóg zapłać za poświęcony czas i siły. Pragnę również podziękować za noszenie baldachimu i  sztandarów i poduszek. Bóg zapłać!  Dziękuję całej służbie liturgicznej za przygotowanie i poprowadzenie procesji. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom procesji za miłość do Jezusa Eucharystycznego! W piątek na zakończenie oktawy tradycyjnie poświęcimy wianki i zioła!

2. Od dziś  rozpoczynamy  Nowennę do Ducha św. przed Bierzmowaniem, które odbędzie się 6 czerwca o godz. 18.00. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich pragnących przystąpić do tego Sakramentu w poniedziałek o godz. 19.30 – tu w kościele.

3. We wtorek ostatnie nabożeństwo Majowe. Osoby, które zebrały co najmniej 15 obrazków zapraszam do udziału w losowaniu nagrody w postaci darmowego wyjazdu nad morze.  W tym dniu liturgiczne święto Nawiedzenia NMP.

4. W środę rozpoczynamy czerwiec i jednocześnie nabożeństwa ku czci NSPJ, na które serdecznie zapraszam. W tym dniu przypada Dzień dziecka. Wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia byście mogły wzrastać w miłości i pokoju. Szczęść Wam Boże!

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek od godz. 17.00 do 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – święto patronalne naszego kościoła w Warszewicach. Nie obowiązuje post piątkowy. Odpust w Warszewicach odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Panie z KGW tradycyjnie proszę o przygotowanie poczęstunku, a wszystkich serdecznie proszę o wsparcie tej inicjatywy. Z góry serdecznie dziękuję , Bóg zapłać!  W związku z tym msze św. w Biskupicach będą w przyszłą niedzielę o godz. 8.00 i 10.00.  Z okazji odpustu w  Warszewicach od godz. 16.00 zapraszam na festyn.

7. W piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie dla członków KSM-u.

8. Polecam kolejny numer Niedzieli. Niech ta dobra lektura będzie źródłem pogłębienia naszej mądrości.

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek z okazji Święta Dziękczynienia – na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.

10.  W miniony piątek  na miejsce spoczynku na naszym cmentarzu w Biskupicach  odprowadziliśmy  +Adelę Ossowską z Warszewic – lat 64. Rodzinie zmarłej składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Dobry Jezu , a nasz Panie…

11. Msze św. w tym tygodniu w środę o godz. 18.00  – w intencji dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I komunii św.  oraz w piątek o godz. 17.30.