Ogłoszenia Duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą (17 lipca 2016) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach kolekty gospodarczej. Dziękuję za ofiarność!

2. Za  tydzień przypada nasz doroczny odpust parafialny ku czci św. Marii Magdaleny. Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. dr Jarosław Ciechanowski proboszcz w Papowie Toruńskim.  Serdecznie dziękuję za dary na stół odpustowy ofiarowane już i za te, które będą ofiarowane. Bóg zapłać za dary serca! Podczas odpustu p. Wojciech tradycyjnie będzie miał stoisko ze słodyczami, ze sprzedaży których część dochodu przeznacza  na cele parafialne. Zapraszam serdecznie do duchowego przygotowania się do Odpustu przez sakramentalną spowiedź w sobotę  od godz. 18.00 do 19.00.

3. W sobotę o godzinie 19.00 w Biskupicach –  Msza św. wigilijna z procesją. Na tę Mszę św. zapraszam szczególnie wszystkich chorych, którzy tylko mogą przybyć. Proszę najbliższych oraz sąsiadów o pomoc w dotarciu do kościoła.  Udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem.

4.  Polecam kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do czytania prasy katolickiej , aby nie tracić nadziei na lepsze jutro.

5. W sobotę przypada święto św. Brygidy – patronki Europy. Prośmy za jej przyczyną, aby Europa wróciła do swoich chrześcijańskich korzeni –  szczególnie wobec obecnych wydarzeń w Nicei i Turcji.

6. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Arkadiusz Ernest z Biskupic i Monika Sotek z Wrzeszczyny parafia Wieleń oraz Aleksandra Jakubska z Brąchnowa i Andrzej Wronkowski z Łobdowa – zapowiedź pierwsza. Jeśli znane są jakiekolwiek przeszkody istniejące między narzeczonymi,  każdy jest w sumieniu zobowiązany do poinformowania mnie o tym osobiście.

7. W tym tygodniu Msza św. w środę o godz. 18.00 z nowenną do MBNP.