Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX niedzielę zwykłą (7 sierpnia 2016) – Biskupice

1. Dziś  o godz. 12.00 suma odpustowa w Przecznie. Ks. Wacław zaprasza.

2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na KUL.

3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego dorocznego festynu parafialnego, który przyniósł sumę 3500 zł. na remont salki ale nade wszystko wiele atrakcji i dobrej zabawy, dziękuję za obecność czy udział w konkurencjach. Bóg zapłać! Szczególne podziękowania kieruję do firmy Agro-perfekt p. Agnieszki i Grzegorza Pająk za wsparcie finansowe, UG- w Łubiance, p. Ali i Jerzemu Blachowskim za ufundowanie roweru, p. Małgorzacie i Wojciechowi Socha za ofiarowane produkty i zdrowotne nalewki, paniom z KGW w Biskupicach i Brąchnowie za ofiarowane ciasto. Serdecznie dziękuję p. Marcinowi i Agacie Banasik za pomoc w dostarczeniu produktów i ofiarowany dochód ze sprzedaży napojów,  p. sołtysowi Brąchnowa dziękuję za wypożyczenia ławeczki do konkurencji siłowej i ławek do siedzenia oraz za ochoczą pomoc w różnych sprawach, p. Jarkowi Stodulskiemu dziękuję za załatwienie parasoli oraz stołów i ławek, a p. Kamilowi Walter za ich transport z  i do Torunia.. Dziękuję p. Romanowi Blachowskiemu za przygotowanie i poprowadzenie konkurencji. Dziękuję p. Alinie Jonatowskiej, Małgorzacie Kościelskiej, Ali Blachowskiej, Ewelinie Łuczak, Kasi Cichorackiej, Ani Właśniewskiej,  Małgorzacie i Kasi Socha oraz p. Krzysztofowi Hermann za obsługę przy stoiskach, Kamili i Hani Pierzchalskim za przygotowanie i przeprowadzenie loterii. Bóg zapłać! Szczególne podziękowania kieruję do p. Moniki i Karola Mądzielewskich za ogarnięcie wszystkich spraw związanych z przygotowaniami, transportem, porządkiem i posprzątaniem po festynie. Bóg zapłać za ofiarną pracę na rzecz bliźnich i wspólnoty Kościoła!

4. Zgodnie z zapowiedzią od minionego poniedziałku możemy już podziwiać piękno bryły naszego kościoła korzystając z działającego po zmroku oświetlenia, które również podnosi bezpieczeństwo podczas poruszanie się po chodnikach wokół kościoła. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej sprawy. Bóg zapłać!

5. Polecam  kolejny numer Niedzieli.  Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać swoją wiarę i rozwijać postawę miłosierdzia o co apelował papież Franciszek.

6. W tym tygodniu jadę na 5 dni urlopu. Zastępował mnie będzie ks. Marian.

INTENCJE  MSZALNE

XIX  Niedziela zwykła  – 7  sierpnia  2016 r.

7.45.  + Febronia  w 22. r. śmierci i Zygmunt Lewandowscy

10.30.  + Leon Blachowski oraz +Józef, Marianna i Anna Holak

12.00.  + Henryk Kalmus w 2 rocznicę śmierci

Poniedziałek   (8.08 )   godz. 17.00

O bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Michała i Pawła Tchorzewskich z okazji 18 –tych urodzin

Wtorek (9.08)  godz. 18.00

+ Marian Łuczak – int. od ZP „Rzymkowscy”

Środa (10.08)  godz. 18.00

+ Rozalia, Franciszek i Józef Lewandowscy i zm. z Rodziny

Czwartek (11.08)  godz. 18.00

+ Ignacy Szopa w rocznicę śmierci

Piątek (12.08)  godz. 18.00

 + Rafał Świebodziński w 12 rocznicę śmierci

Sobota  (13. 08)  – godz. 17.00

Msza św. ślubna:  Emilia Cichecka i Kamil Trawiński

XX  Niedziela zwykła  – 14  sierpnia  2016 r.

7.45.  + Rodzice Czarneccy i Kwiatkowscy, Siostry i Bracia Czarneccy, Melania i Ludwik Czarneccy, Wiktoria i Wacław i dusze w czyśćcu cierpiące

10.30.  + Marian Kowalski i zm. z rodziny Mądrzejewskich i Reszkowskich

12.00.  + Józefę w 7 r. śm. i Jana Stanisławiak oraz +Marię Kościelską