Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (28 sierpnia 2016) – Biskupice

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przygotowali wczorajszą doroczną uroczystość dożynkową. Dziękuję za  modlitwę, piękne wieńce i wspólnotę. Bóg zapłać!

2. Uroczysta msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dla dzieci  ze szkoły podstawowej  w Warszewicach  w czwartek – 1 września o godz. 8.00 w tamtejszym  kościele.  Dla pozostałych dzieci i dla młodzieży w piątek  o godz. 17.00 w Biskupicach. Proszę serdecznie rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o konieczności przygotowania duchowego do nowego roku szkolnego – silny duch to silna wola – tak konieczna do owocnej nauki!

3.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota  miesiąca. Tradycyjnie w I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych chorych – początek od godz. 8.15. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu  od godz. 16.15 do 17.00, w tym czasie   okazja do spowiedzi św. Bardzo serdecznie proszę rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu nie tylko na spowiedź ale i mszę św., aby przyjąć komunię wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, bo to jest istotą pierwszych piątków! W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00 na Różaniec przed wystawionym Najśw. Sakr. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, których czytanie niech będzie codziennością w naszych katolickich domach. Wszystkim, którzy już to czynią serdecznie gratuluję, a pozostałych bardzo zachęcam.

5. Bardzo serdecznie dziękuję p. Markowi Cichorackiemu za wywiezienie nieczystości. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

6. Bardzo serdecznie dziękuję p. Karolowi i Grzegorzowi za skoszenie i zebranie trawy wokół kościoła. Bóg zapłać za poświęcony czas i środki!

INTENCJE  MSZALNE

XXII  Niedziela zwykła – 28  sierpnia 2016 r.

  7.45.   + Wioletta i Stanisław Blachowscy i rodzice z obojga stron

10.30.   + Helena Michoń w 5 r. śmierci

12.00.   + Michalina i Marcin Ziętko  oraz  + Alojzy Wiśniewski

Poniedziałek (29.08) godz. 17.00

+ Zofia Michoń – int. od Z.P.  Rzymkowscy

Wtorek (30.09)godz. 17.00

+Wacław i Rafał Świebodzińscy

Środa (31.08) godz. 17.00

+ Maria Kościelska w 12 rocznicę śmierci

Czwartek (1.09) – godz. 17.00 

+ Stefan  w dniu urodzin i Maria Właśniewscy

Piątek (2.09) – godz. 17.00

Z podz. za łaski otrzymane w czasie wakacji z prośbą o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok Szkolny dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów oraz rodziców

Sobota (3.09) –  godz.10.00

O błogosławieństwo Boże, opiekę MB i Aniołów Stróżów dla dzieci i młodzieży na Nowy Rok Szkolny oraz o niebo dla wszystkich ofiar II wojny światowej, a szczególnie z naszej parafii.

XXIII   Niedziela zwykła –  4  września  2016 r.

  7.45.   + Za zm. dziadków Przybyszewskich, Syrockich, Dykowskich  i Gładyszewskich

10.30.   + Jakub Kubacki w 6. rocznicę śmierci

12.00.   + Regina i Florian Grabowscy oraz +Zofia Stiller