Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą (28 sierpnia 2016) – Warszewice

1. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przygotowali  doroczną uroczystość dożynkową. Dziękuję za  modlitwę, piękny wieniec i wspólnotę. Bóg zapłać!

2. Uroczysta msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dla dzieci  ze szkoły podstawowej  w Warszewicach   w czwartek – 1 września o godz. 8.00 w naszym  kościele.  Msza św. dla gimnazjalistów i młodzieży w piątek o godz. 18.00. Proszę serdecznie rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o konieczności przygotowania duchowego do nowego roku szkolnego – silny duch to silna wola – tak konieczna do owocnej nauki!

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota  miesiąca. Tradycyjnie w I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych chorych – początek od godz. 8.15. W I piątek adoracja Najświętszego Sakramentu  od godz. 17.15 do 18.00, w tym czasie   okazja do spowiedzi św. Bardzo serdecznie proszę rodziców o przypomnienie i pomoc w dotarciu nie tylko na spowiedź ale i mszę św., aby przyjąć komunię wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, bo to jest istotą pierwszych piątków!

4. Polecam  kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, których czytanie niech będzie codziennością w naszych katolickich domach. Wszystkim, którzy już to czynią serdecznie gratuluję, a pozostałych bardzo zachęcam.