Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą (9 października 2016) – Warszewice

1. Przed prawie 38 laty radowaliśmy się wyborem kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Od 16 lat obchodzimy ten dzień jako Dzień Papieski. Z wiarą pragniemy nieść w życie to czego nas nauczył, a więc prawdę, nadzieję, odwagę wiary i miłość do Boga i człowieka. Tradycyjnie zbieramy dziś ofiary na Fundusz Papieski – czyli stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary już bardzo dziękuję!

2. W  piątek  Dzień Edukacji. Naszą modlitwą ogarnijmy wszystkich nauczycieli, katechetów i wychowawców, aby wystarczyło im sił do nauki i wychowywania dzieci!

3. Jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz.17.45, w sobotę o godz. 11.00, a  w niedzielę o 8.45.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św. i naszej Ojczyzny Polski.

4. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli. Polecam też Jasia dla najmłodszych z płytą DVD. Bardzo zachęcam do lektury czasopism katolickich, aby umacniać wiarę, nadzieję i miłość.

5. W piątek odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek od godz. 8.30.

6. W czwartek o godz. 16.00 próba scholi a w piątek o godz. 19.30 spotkanie KSM-u.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

8. W przyszłą niedzielę nasza kolekta gospodarcza. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za ofiarność!

9. Pielgrzymka do Grecji  odbędzie się od 27 sierpnia do  8 września 2017 r.  Uczestnikami tylko osoby naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 400 euro i 1000 zł.  Zapisy do końca października!

10. Ks. Andrzej – Ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalną na dni Seminaryjne od 21 do 23 października.

11. W przyszłą niedzielę uroczyste otwarcie siłowni przy świetlicy w Biskupicach połączone z Turniejem siłaczy. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam  od godz. 14.00.