Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą (16 października 2016) – Biskupice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej!

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień misyjny – za tydzień kolekta przeznaczona na misje św. – polecam tę intencję waszej ofiarności.  W intencjach misyjnych będziemy modlić się podczas Różańca.

3. W środę przypada 32 rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niech jego opieka towarzyszy wszystkim walczącym o sprawiedliwość społeczną! Zapraszam dziś i jutro do Górska na uroczystości. Szczegóły na plakacie w kruchcie.

4. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty patrona pracowników służby zdrowia. W tej intencji odmówimy Różaniec. Natomiast w sobotę liturgiczne wspomnienie św. JPII.

5.  Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe  o godz.16.30 w dni powszednie, a w niedzielę o 10.00.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św., naszej Ojczyzny i Misji św.

6. Zachęcam do pamięci o naszych drogich zmarłych składając wypominki jednorazowe i roczne czy zamawiając Ofiarę Mszy św. Przypominam o konieczności odnawiania rezerwacji miejsc na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku. Koszt to 15 zł. na rok. Zaniedbane i nie opłacone  groby przeznaczymy do likwidacji, aby nie straszyły zaniedbaniem.

7. Proszę odebrać kolejny numer Niedzieli i Jasia. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać wiarę w życie wieczne!

8. Młodzież z KSM-u zebrała  w ubiegłą niedzielę 400 zł., na Fundusz Stypendialny JPII. Bóg zapłać za ofiarność!

9. W piątek po Mszy św. próba scholi, a o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie wszystkich członków KSM-u!

10. Ks. Andrzej – Ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalną na dni Seminaryjne od 21 do 23 października.

11. Pielgrzymka do Grecji  odbędzie się od 27 sierpnia do  8 września 2017r.  Uczestnikami tylko osoby naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 400 euro i 1000 zł.  Zapisy do końca października !                 

12. Zgodnie z zapowiedzią zapraszam dziś serdecznie w imieniu organizatorów na poświęcenie i otwarcie siłowni w Biskupicach. Panie z KGW przygotowały pyszny poczęstunek, będą wartościowe nagrody, puchary, darmowa loteria z główną wygraną w postaci zaproszenia na Sylwestra do Biskupic. Jeśli będzie zimno to całość imprezy odbędzie się w świetlicy. Gorąco zapraszam dziś o godz. 14.00!

13. W poniedziałek 17. X o godz. 19.00 odbędzie się obowiązkowe spotkanie  wszystkich członkiń KGW w Biskupicach.  Zaproszenie kierowane jest również do pań, które chciałyby działać w tym kole do czego również osobiście zachęcam.

INTENCJE  MSZALNE

XXIX   Niedziela zwykła –  16  października  2016 r.

  7.45.   + O zdrowie i błogosławieństwo  Boże w Rodzinie

10.30.   + Marian Kowalski  i zmarli z   rodziny Mądrzejewskich Reszkowskich

12.00.   + Michalina i Marcin Ziętko oraz +Alojzy Wiśniewski

Poniedziałek (17.10) godz. 17.00

+ Edwin Boniecki i rodzice Bonieccy

Wtorek (18.10)godz. 17.00

+ Tadeusz Szymański w 14 r. śm. i Rodzice z obojga stron

Środa (19.10) godz. 17.00

+ Klara w 10 rocznicę śmierci i Feliks Dykowscy

Czwartek (20.10) – godz. 17.00 

+ Marian i Radek Socha

Piątek (21.10) – godz. 17.00

+ Adela Ossowska – int. od III Róży Różańcowej

Sobota (22.10) – godz. 17.00

Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla p. Jana Gumowskiego z okazji 70 rocznicy urodzin

XXX   Niedziela zwykła –  23  października  2016 r.

  7.45.   + Józef  i Leszek w rocznicę śm. i Zofia Walerych

10.30.   + Teresa  Kowalska w 1 rocznicę śmierci

12.00.   – Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB  dla p.  Iwony i Grzegorza Kowalskich z okazji 22 rocznicy ślubu.