Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedzielę zwykłą (16 października 2016) – Warszewice

1. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w ramach naszej kolekty gospodarczej!

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień misyjny – za tydzień kolekta  na misje św. – polecam tę intencję waszej ofiarności.  W intencjach misyjnych będziemy modlić się podczas Różańca.

3.  W środę przypada 32 rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Niech jego opieka towarzyszy wszystkim walczącym o sprawiedliwość społeczną! Zapraszam dziś i jutro do Górska na uroczystości. Szczegóły na plakacie.

4. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ew. patrona pracowników służby zdrowia. W tej intencji odmówimy Różaniec. Natomiast w sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. JPII.  Tradycyjnie zapraszam wszystkich   o godz. 17.45, na  procesję Różańcową , podczas której będziemy słuchać rozważań JPII i prosić o opiekę nad naszą parafią.

5. Jeszcze raz  serdecznie zapraszam wszystkich na Nabożeństwa Różańcowe  o godz.17.45 w dni powszednie, a w niedzielę o 8.45.,  aby wypraszać potrzebne łaski dla nas samych, Kościoła św., naszej Ojczyzny i Misji św.

6. Zachęcam do pamięci o naszych drogich zmarłych składając wypominki jednorazowe i roczne czy zamawiając Ofiarę Mszy św. Przypominam o konieczności odnawiania rezerwacji miejsc na cmentarzu po upływie 20 lat od pochówku. Koszt to 15 zł. na rok. Zaniedbane i nie opłacone  groby przeznaczymy do likwidacji, aby nie straszyły zaniedbaniem.

7. Polecam kolejny numer Niedzieli. Zachęcam do lektury czasopism religijnych, aby umacniać wiarę w życie wieczne!

8. Młodzież z KSM-u zebrała  w ubiegłą niedzielę 400 zł., na Fundusz Stypendialny JPII. Bóg zapłać za ofiarność!

9. W czwartek o godz. 17.00 próba scholi, a w piątek o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie wszystkich członków KSM-u!

10. Ks. Andrzej – Ojciec duchowny naszego WSD w Toruniu zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalną na dni Seminaryjne od 21 do 23 października.

11. Pielgrzymka do Grecji  odbędzie się od 27 sierpnia do  8 września 2017r.  Uczestnikami tylko osoby naszej parafii,  pełnoletnie, ewentualnie pod opieką rodziców.  Koszt 400 euro i 1000 zł.  Zapisy do końca października !                 

12. Zgodnie z zapowiedzią zapraszam dziś serdecznie w imieniu organizatorów na poświęcenie i otwarcie siłowni w Biskupicach. Panie z KGW przygotowały pyszny poczęstunek, będą wartościowe nagrody, puchary, darmowa loteria z główną wygraną w postaci zaproszenia na Sylwestra do Biskupic. Jeśli będzie zimno to całość imprezy odbędzie się w świetlicy. Gorąco zapraszam dziś o godz. 14.00!