Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą (30 października 2016) – Biskupice

1. Jutro ostatnie Nabożeństwo Różańcowe. Osoby, które zbierały naklejki i mają ich co najmniej 20 wezmą udział w losowaniu darmowego wyjazdu na wakacje w góry.

2. We wtorek uroczystości Wszystkich Świętych, przyjmijmy postawę wiary i miłości do Boga i naszych drogich  zmarłych.  Przez całą oktawę będzie można  uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

3. W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.  Msze św. o godz. 10.00  i 17.00 poprzedzimy wypominkami  jednorazowymi za naszych drogich zmarłych. Przypominam o konieczności odnawiania rezerwacji miejsc na cmentarzu  po 20 latach od pochówku.

4. Pragnę z całego serca podziękować pani Cecylii i Wioletcie Borek za całoroczne  dbanie o groby kapłanów na naszym cmentarzu i opiekę nad Grotą MB w ogrodzie starej plebanii. Gorące bóg zapłać za poświęcony czas, siły i środki! Dziękuję wszystkim, którzy w modlitwach, poprzez złożone kwiaty i zapalone znicze wyrazili  pamięć o moich zacnych poprzednikach kapłanach. Bóg zapłać  Wam za dobre serce!

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o nowe powołania do stanu duchownego. W I piątek od godziny 16.30 do 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. W I sobotę wraz z Rodziną Fatimską zapraszam o godz. 9.00,  na Różaniec przed wystawionym Przenajświętszym Sakramentem w intencji naszych drogich zmarłych.

6. W piątek  odwiedzę z posługą sakramentalną naszych drogich chorych. Początek o godz. 8.30.

7.  Bardzo serdecznie dziękuję naszym drogim dekoratorkom za wykonane dekoracje na uroczystość Wszystkich Świętych i cały listopad. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły!

8. Polecam kolejny numer Niedzieli oraz Jasia dla najmłodszych.   Zachęcam gorąco do  lektury prasy katolickiej jako źródła prawdy o naszym powołaniu do wieczności.

9/ Bardzo serdecznie dziękuję p. Czesławowi Wilińskiemu za ofiarę na budowę garażu i kościół. Bóg zapłać za dar serca.

10. Bardzo serdecznie dziękuję p. Henrykowi Michoń za pomoc przy odeskowaniu i położeniu papy na garażu. Bóg zapłać za ochoczą pomoc.

11. Bardzo serdecznie dziękuję p. Bogusiowi Lewandowskiemu za wykonanie więźby dachu na garażu. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.

XXXI Niedziela zwykła –  30  października  2016 r.

7.45. Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę MB i Dary Ducha św. dla Katarzyny z okazji 18 – tych urodzin

10.30.  Z podz.  za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB  dla p.  Heleny i Ryszarda Walerych z okazji 25 rocznicy ślubu.

12.00. + Jan w 52 r. śmierci  i Stanisława Noworaccy

Poniedziałek (31.10)godz. 17.00

+ Gertruda Pszeniczna w 7 rocznicę śmierci

Uroczystość Wszystkich Świętych  1  listopada  2016 r.

9.00. + Jan Wiliński, +Aniela Grzecznowska i rodzice  Wilińscy

13.00. + Za zmarłych Parafian

Środa (2.11) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

godz. 10.00. + Leokadia i Zenon Baliccy

godz. 17.00. + Jan i Helena Kaźmierek, +Zenon i Leokadia Baliccy i zmarli z rodziny Grabowskich

Czwartek (3.11)godz. 17.00

Z podz. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę MB dla Ireny i Stanisława Szopa z okazji 40. tej rocznicy małżeństwa oraz o bł. Boże dla syna Marcina z okazji 39. rocznicy urodzin

Piątek (4.11) – godz. 17.00

+ Za zm. z rodziny Lewandowskich i Noworackich w 36 r. śm. Magdaleny

Sobota (5.11)

godz.  10.00. + Za zmarłych Członków Rodziny Fatimskiej  oraz założyciela +ks. Jana Jakubiaka

godz. 12.00. O bł. Boże dla Klary Żuchowskiej z okazji Chrztu św.

XXXII   Niedziela zwykła –  6  listopada  2016 r.

7.45. + Mieczysław  w 6 rocznicę  śmierci i Jacek Ziółkowscy

10.30. + Kazimierz i Lucjan Kazanieccy i Rodzice z obojga stron